A mai nap legszebb levele.
Ez annyira tetszik. Minden benne van.
“Szia,
A posztod adta a merszet.
Én csak egy anyuka vagyok az Alföldről.
Mindig a Fideszre szavaztam, de nem a szívem vezetett hanem az…
Irán hajlandó átadni a dúsított urániumot az USA-nak
Trump amerikai elnök szerint a Teherán és Washington közötti tárgyalások a békemegállapodás felé haladnak. Az irániak állítólag készek átadni a magas dúsítású uránjukat, és betartani a 20 éves nukleáris moratóriumot. Az iráni kormány megerősítése még várat magára.
Donald Trump amerikai elnök szerint Irán beleegyezett, hogy átadja dúsított uránkészleteit – ez az egyik feltétele az Egyesült Államoknak a Teheránnal kötött megállapodásnak. „Beleegyeztek, hogy visszaadják nekünk a nukleáris port” – mondta Trump újságíróknak a Fehér Ház előtt Washingtonban, anélkül, hogy részleteket közölt volna. Hozzátette, hogy mindkét ország „nagyon közel” van a békemegállapodás eléréséhez. „Nagyon jó esély van arra, hogy megállapodásra jutunk.”
Irán kész lemondani az atomfegyver programjáról
Irán 20 évre felajánlotta, hogy lemond atomfegyverek fejlesztéséről. Az Iráni Iszlám Köztársaság most kész engedményeket tenni olyan kérdésekben, amelyeket korábban elutasított. Ha megállapodás születik, az olaj ára csökkenni fog, és az infláció is mérséklődik – tette hozzá az amerikai elnök. Teherán részéről eddig nem érkezett megerősítés az előrelépésről. A nyugati államok évek óta azzal vádolják Iránt, hogy atomfegyvereket kíván gyártani. Teherán tagadja ezt, és azt állítja, hogy atomprogramja kizárólag polgári célokat szolgál. Trump részben azzal indokolta az Irán elleni háborút, hogy Teherán atomfegyverek gyártásának küszöbén áll, és így "hamarosan" akár megtámadhatja az Egyesült Államokat is. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) szerint Irán az egyetlen olyan ország, amely nem rendelkezik saját atomfegyverekkel annak ellenére, hogy 60 százalékos urándúsítással rendelkezik. A nukleáris robbanófejek előállításához 90 százalékos dúsítású uránra van szükség, míg a 3,67 százalékos dúsítás elegendő az atomenergiából származó áramtermeléshez. A NAÜ szerint Irán 440 kilogramm dúsított uránnal rendelkezik.
Trump egy izraeli-libanoni csúcstalálkozón dolgozik
Libanonra utalva Trump azt mondta, hogy a Hezbollahra is vonatkozik a tűzszünet. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Joseph Aoun libanoni elnök a következő egy-két hétben találkozhat a Fehér Házban. Azt mondta, hogy mindkét féllel beszélt, amikor bejelentették a tűzszünetet, és egy hosszabb távú megállapodáson dolgozik. „Azt hiszem, lesz egy megállapodásunk, amely egy találkozóhoz vezet, az elsőhöz 44 év után” – mondta Trump. Trump egy izraeli-libanoni csúcstalálkozón dolgozik. Libanonra utalva Trump azt mondta, hogy a Hezbollahra is vonatkozik a tűzszünet. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Joseph Aoun libanoni elnök a következő egy-két hétben találkozhat a Fehér Házban. Azt mondta, hogy mindkét féllel beszélt, amikor bejelentették a tűzszünetet, és egy hosszabb távú megállapodáson dolgozik. „Azt hiszem, lesz egy megállapodásunk, amely egy találkozóhoz vezet, az elsőhöz 44 év után” – mondta Trump.
Netanjahu meg akarja semmisíteni a Hezbollahot
Netanjahu megerősítette a tűzszünetet, de ragaszkodott a Hezbollah megsemmisítéséhez. Bejelentette, hogy Izrael átfogó biztonsági övezetet hoz létre Dél-Libanonban. Hozzátette, hogy Trump biztosította őt arról az eltökéltségéről, hogy folytatja a Hormuzi-szoros blokádját és megsemmisíti Irán nukleáris képességeit.
Bár Washington és Teherán közötti első tárgyalások egy héttel ezelőtt Iszlámábádban, Pakisztánban megállapodás nélkül zárultak, az amerikai elnök továbbra is elkötelezett a megállapodás elérése mellett. Azt mondta, hogy személyesen utazik az országba, hogy aláírja azt.
(Fotó: saját. Kedvenc gyümölcsturmix helyem Teheránban)
A mai nap legszebb levele.
Ez annyira tetszik. Minden benne van.
“Szia,
A posztod adta a merszet.
Én csak egy anyuka vagyok az Alföldről.
Mindig a Fideszre szavaztam, de nem a szívem vezetett hanem az…
cisztercita új miniszter? semmi gond, minden esélyem megvan akkor!
Wellor üzenete Orbán Viktornak! Csak hanggal!
Az újra és újra fellángoló bosszúvágy és harag a kompetencia hiányát pótolni, a felelősséget hárítani, a szorongást pedig oldani hivatott.
Ps: külön felhívnám a figyelmet a mindeközben szervilis hülye…
Te hülye! Tönkreteszik az exportra termelő országot! A vevők Euróban fizetnek a termékekért, de itthon a bér, az energia stb forintban van. Valaki(K) spekulálnak a forintra és a végén, ha nincs…