Csak az államnak van határa, a nemzetnek nincs.
Összetartozunk. Egy nemzet vagyunk! 
A Fidesz-KDNP 2010-ben, az első intézkedések között döntött a trianoni békediktátum napjának Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánításáról.
👉 Világos üzenete volt a rendelkezésnek: emlékezve a múlt tragédiáira, de a jövőbe tekintve immár nem arra kell gondolnunk, ami szétválaszt, hanem azt kell erősítenünk, ami összeköt bennünket.
️ A nemzeti kormány az elmúlt 16 év során intézkedések sorozatával fűzte újra össze a Kárpát-medence magyarságát. Egyszerűsített honosítás, szülőföldön való boldogulást segítő és identitást erősítő programok, támogatások, élő kapcsolat előmozdítása a magyarországi és határon túli fiatalok között.
️ Az elmúlt másfél évtized mélyen átírta a magyar nemzetről való gondolkodást. A nemzet egysége nem államhatároktól függ, hanem attól, mi hogyan vélekedünk önmagunkról.
️Őrizzük meg és erősítsük ezt a felbecsülhetetlen köteléket, a magyarság egységét a hétköznapokban is, mert nemcsak a múltunk része, hanem a jövőnk záloga is.
Csak az államnak van határa, a nemzetnek nincs.
Összetartozunk. Egy nemzet vagyunk! 
☝️MEGÉRKEZETT az első gazdasági követelés lista Brüsszelből, amelynek a címzettje már az új kormány. Szokás szerint bikkfanyelven fogalmaztak
NÉZZÜK, mire…
Trianon emléknapja van ma. Egy kis olvasnivaló mára:
Karinthy Frigyes:
Levél kisfiamnak – Trianon emléknapjára
“Édes kicsi fiam, te még nem tudsz olvasni, neked nyugodtan írhatok és szabadon és őszintén…
Vasárnap
️ Legyünk ott minél többen! 

Június 4.
Egy nemzet.
Összetartozunk.
A határon túli magyar közösségek mindig számíthatnak ránk! 
A Csepel SC kenus legendájára, Kolonics Györgyre emlékeztünk. A kétszeres olimpiai, tizenötszörös világ- és háromszoros Európa-bajnok sportoló ma lenne 54 éves.
🙏Emléke legyen áldott!
❤️Hajrá, Cserpel…
Magyar vagyok.
Szívemben semmi bosszú.
Jövőnket én
akarván-akarom.
Hazám
hetvenhét-ördögbukfenc-hosszú.
Szélessége:
táruló két karom.
(Utassy József: Vallomás a Dunán)
Minden magyar felelős minden magyarért!
1920 röviden. Mi történt és mit veszítettünk?
Bár javában tartott még a világháború, de az Antant-szövetségesek versailles-i Legfelsőbb Tanácsa már – 1918. június 7-én – döntött Ausztria–Magyarország…
Összetartozunk!
Bár a határaink megváltoztak, a nyelvünk, a kultúránk, a hagyományaink és az egymás iránt érzett felelősségünk összeköt bennünket.
Hisszük, hogy a kilométerek és országhatárok sem…