Célunk, hogy a magyar fiatalok a jövő nyertesei legyenek. Ezért fordítunk soha nem látott összeget a felsőoktatás fejlesztésére és ezért újítottuk meg a szakképzés teljes rendszerét is.
🪜 Fontosnak tartjuk, hogy minél szebbé és a XXI. század elvárásainak minél inkább megfelelővé tegyük a szakképzési intézmények épületeit. A csurgói Kolping Nagyváthy János Technikum Szakgimnázium Szakképző Iskola és Koll energetikai korszerűsítése illeszkedik ebbe a szemléletbe, így büszkék lehetünk a mintegy 2️⃣0️⃣0️⃣ milliós támogatásból megújuló tornacsarnokra és tanműhelyre.
ℹ️ A felújítás elsődleges célja természetesen az, hogy minél jobb tanulási- és munkakörülményeket teremtsünk a csurgói és környékbeli fiataloknak és oktatóiknak. A támogatásból utólagos víz-, illetve hőszigetelést kapnak a falak, a födém és a lapostető.
️ Cserélik továbbá a nyílászárókat, korszerűsítik a világítást, a fűtést és a szellőztetést is az intézmény egy részében, valamint napelemes rendszert is telepítenek az épületre.
A szeptemberi országos kompetenciamérés első eredményei is bizonyítják, hogy a stratégiánk működik: a legutóbb beiskolázottak jobb osztályzatokkal érkeztek az intézményekbe, a már második éve a szakképzésben tanulók átlagos teljesítménye pedig rendkívül erőteljesen, kétszámjegyű mértékben javult. Hajrá, fiatalok!
Görgess tovább!
Összevont poszt
Élen a munkában, élen a tanulásban, élen a segítségben!
A járvány elleni védekezésnek köszönhetően szeptember 1-én a Semmelweis Egyetemis jelenléti oktatással kezdhette meg az idei tanévet. Hallgatói…
A Béres Gyógyszergyár 2015 óta 12 milliárd forint beruházást hajtott végre Szolnokon. A ma átadott 6,7 milliárdos fejlesztéssel közel 500-ra nőtt az itt dolgozók száma. 👍🏗
Sokat beszélünk a kistelepülések elnéptelenedéséről. Beszélni azonban - ahogy sok más területen - itt sem elég, tenni kell ellene. A kormány ezért számos beruházást valósított meg, számos pályázati…