A PET Kupa Magyarország legizgalmasabb környezetvédelmi, természetvédelmi akciója. Minden évben, több futamon emberek százai gyűlnek össze, hogy megtisztítsák a Tisza, a Tisza-tó, a Bodrog partját a hulladéktól. A munka szinte reménytelen, mert Ukrajnában nincs megoldva a szemét elszállítása, amiket így az árterekben raknak le, amit az árvizek lejjebb szétterítenek. A pet kalózok mégis minden évben nekiállnak, nem törődnek az iszappal, csalánnal, szúnyoggal, csak gyűjtik a szemetet. És ezt a munkát mindenki jókedvűen végzi, még a vasárnapi kegyetlen esőben is több volt a mosoly, mint a morgás.

Az Aktív Magyarország államtitkársággal egyfajta csapatépítésként már évek óta részt veszünk az ősz eleji Bodrogi Pet Kupán, együtt kúszunk- mászunk a sárban, evezünk az esőben a többi "őrülttel", akiknek fontos, hogy tiszták legyenek folyóink. Mindannyiunknak kemény kiképzés, de nagy élmény, még hetekkel később is sztorizgatnak a munkatársaim.

Az idei Bodrogi Pet kupán 7,5 tonna palackot, üveget, hungarocellt és egyéb hulladékot gyűjtöttünk össze. Idén is toronymagasan a BarlangÁszok csapata lett az első. Bárhogy igyekeztünk, csak két napig tudtuk tartani velük a tempót, utána lemaradtunk. De az Aktív Magyarország csapatunk végzett a második helyen!!! Köszönöm minden munkatársamnak! Hétfőn láttam a munkahelyen, hogy mindenki nagyon elfáradt. (Az íróasztal mellett nem ehhez szoktunk.)

Fantasztikus, hogy a szervezők élményt, játékot tudtak csinálni ebből a piszkos munkából. Mindeközben még igen komoly mozgásra is ösztönzik a résztvevőket, általában ezek a legnagyobb evezős vízirendezvények minden évben a folyóinkon. (Nem véletlen, hogy Aktív Magyarország díjasok.) Ez egy kooperatív verseny, mindenki segített mindenkinek, mindenki odafigyelt a másikra, a települések lelkesen fogadtak minket, sokan, polgármesterek is, besegítettek a gyűjtésbe. A Pet Kupa szervezői idén is összesen több mint 20 tonna szeméttől megszabadították a folyópartokat, de még ennél is fontosabb az a szemléletformálás, amit elérnek a tevékenységükkel. Köszönjük! Most pihenünk egy kicsit, de jövőre újra ott leszünk a Bodrogon!

Senki nem jöhet be

10 éve, szeptember 16-án támadták meg a migránsok a magyar határt és a határt védő rendőröket.

A magyar válasz, a magyar modell: senki nem jöhet be!

Az egészség nem lehet távolság kérdése – szűrőbuszok viszik el a vizsgálatokat a legkisebb településekre is.

Vérnyomás-, vércukor- és koleszterinszint mérés, szív- és érrendszeri vizsgálatok,…

Emlékezzünk, ne felejtsük el️ 2015. szeptember 16. Röszke

10 éve támadták meg Magyarországot az illegális migránsok.

Az ország mostani biztonsága nem önmagától van, fontos döntések és bátor…

Csönd, ének, csönd…

Isten Veled Feri…

88 éves korában elhunyt Buda Ferenc, Kossuth-díjas költő, a Nemzet Művésze, akinek legutóbbi könyve Lakiteleken, az Antológia Kiadó gondozásában jelent meg: 550…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média