Júliustól az EgészségAblakalkalmazásban a képeken látható módon lehet majd egyre több járóbeteg ellátásra időpontot foglalni️. A bevezetés fokozatos, hónapról hónapra fog bővülni azon szakrendelők és szakrendelések listája️, ahol már így lehet bejelentkezni. Azért vezetjük be ezt az új lehetőséget, hogy könnyebb legyen a betegeknek eljutni a szakrendelőkbe, és kevesebb legyen a várakozási idő .

Az új lehetőséggel mindenki a saját kezébe veheti – a szó szoros és átvitt értelmében is – a szakorvoshoz az időpontfoglalást. Reggel, délután vagy éjszaka, hétközben vagy hétvégén, munkahelyen vagy buszon, mindig, mindenhol be lehet jelentkezni a szakorvoshoz az alkalmazásonkeresztül.

Tudjuk, hogy eddig is voltak időpontfoglaló rendszerek a szakrendelőkben. Sok helyen jól működtek, máshol kevésbé. De az új, országos időpontfoglaló rendszerben a betegek egyre több szakrendelő időpontjait látják az EgészségAblakban. Tehát nem csak egy rendelőintézet szakrendeléseit, hanem országosan egyre több szakrendelést. Így a beteg választási lehetősége nő, aminek következtében a várakozási idő csökken, a gyógyulás esélye pedig javul . Azért kell országos, egységes rendszer, hogy átlátható, összehasonlítható, és részben átjárható is legyen. Nem a rendszer a lényeg, hanem a beteg és a gyógyítás. Ami bürokratikus örökség, ami csak hátráltatja a gyógyítást, azt magunk mögött kell hagyni

A szakorvosoknak és ápolóknak időtlen idők óta feladat (és idő), hogy a betegeikkel időpontot egyeztessenek. Ez a szervezési feladat pont a gyógyítástól veszi el az időt. Itt az ideje, hogy az egészségügyi dolgozókat tehermentesítsük az időpontfoglalással kapcsolatos feladatok alól. Foglaljon időpontot a beteg mobilon (EgészségAblak)vagy telefonon (1812), és akkor az orvos több időt és energiát tud a gyógyításra fordítani. Így mindenki azt csinálja, ami neki jobban megy: a beteg beosztja a naptárát️, a szakorvos gyógyít️.

Mondják sokan, hogy attól nem lesz több orvos, hogy egy mobilalkalmazáson keresztül lehet időpontot foglalni. A dolgozó orvosok aránya Magyarországon lakosságarányosan megfelel a fejlett országok átlagának, ugyanakkor sokan mégis sokat kell, hogy várjanak járóbeteg időpontra. Az új rendszer (Járóbeteg Irányítási Rendszer, rövidítve JIR) abban segít, hogy teljesen ki legyenek használva a rendelési idők, az egészségügy kapacitása, és így csökkenjen a sor a rendeléseken. Mi arra számítunk, hogy a jobb szervezettség gyorsabb ellátást hoz magával. Ami egyszerű és átlátható, az jobb a betegeknek, mint ami bonyolult és átláthatatlan. Tehát az új rendszer kedvezőbb, korszerűbb, mint az eddigi.

Egyik napról a másikra minden jobb leszNem. Ez egy hosszabb folyamat technikai és szemléletbeli okokból egyaránt. A technikai a könnyebb, mert a szakrendelők informatikai rendszerei fokozatosan kompatibilisek lesznek az új időpontfoglalási felülettel, a kijelzők kikerülnek a rendelőkben, a sorszámhúzókat elkezdik alkalmazni. A szemléletváltás már hosszabb lesz, mert alapvetően kell intézmény-központúból gyógyítás-központúvá változtatni a rendszert. Sokan ezt már évekkel ezelőtt helyben meglépték, de most országosan egységesen kell ehhez alkalmazkodni. A kezdeti időben várhatóan kevesebb időpontot töltenek fel a szakrendelők, de a hónapok előrehaladtával egyre többet. Azon fogunk dolgozni, hogy minél több rendelési óra váljon láthatóvá és foglalhatóvá a betegek számára az EgészségAblakban, ne csak az intézményen belül. Így fog kiteljesedni az új lehetőség. Aki persze a szakrendelőben akar személyesen vagy telefonon időpontot foglalni, azoknak ez a lehetőség is fennáll továbbra is.

Az EgészségAblakonkeresztül lehetőség lesz a beutaló köteles és beutaló nélküli ellátások esetében is időpontot foglalni. A beutaló köteles ellátásokhoz e-beutaló szükséges, ennek felírási lehetősége már hét éve bármelyik orvosnál elérhető. A papír alapú beutalót a mobilalkalmazás nem tudja kezelni. Egyelőre a beutaló köteles ellátásoknál csak az e-beutalón feltüntetett rendelőbe foglalható időpont, a beutaló nélküliekben viszont a beteg országszerte választhat a különböző szakrendelők szabad időpontjai között. A döntés a betegé, hogy hol és mikor szeretné felkeresni a szakorvost. Így országosan is jobban ki tud egyenlítődni a terhelés.

Fontos, hogy az EgészségAblakonkeresztül a járóbeteg szakrendelésekre lehet időpontot foglalni, nem a háziorvoshoz, nem a műtétekre, nem a sürgősségire, nem az ügyeletre. Ha valaki nem találja az EgészségAblakbanaz őt érintő szakrendelést, akkor az a szakrendelés még nem csatlakozott – ebben az esetben a hagyományos módokon tud időpontot foglalni. Az alkalmazásban gyorsan megnézheti, csatlakozott-e már az adott szakrendelés.

A szakrendeléseken a betegellátás nem érkezési, hanem előjegyzési sorrendben történik, így előfordulhat, hogy előbb behívják a rendelőbe azt, aki ugyan később érkezett, de foglalt időpontja van, mint aki időpont nélkül várakozik. Természetesen ez nem vonatkozik a sürgősségi ellátásra, mert az mindent megelőz. Használja az EgészségAblakalkalmazást, hogy Önnek is egyszerűbben legyen időpontja a szakrendelőbe

Júliustól fokozatosan a betegek könnyebben és gyorsabban jutnak el a szakorvoshoz és csökken a járóbeteg rendelőkben a várakozási idő. Ha kérdése van, hívja az EgészségVonalat a 1812 telefonszámon

#EgészségAblak

️Holnaptól Magyarország az Európai Unió soros elnöke, hogyan indul a munka, mi lesz az első lépés? Ezekre a kérdésekre válaszoltam ma reggeli interjúmban, a Vasárnapi Újság című műsorban.

️Elmondtam,…

Ma, az identitását elvesztő Európában minden korábbinál nagyobb jelentőséggel bírnak a hagyományainkat megőrző kezdeményezések.

👉Birkafőző fesztivál Karcagon!

hallod, annyira nem megy semmi Európában, hogy apuka most jelentette be, többek között Babissal és az Osztrák Szabadságpárttal - ez 3 nyertes az EP-választáson -, hogy új szövetséget alakítanak

Patrióta kiáltvány az európai jövőért

Európa nemzetei történelmi fordulóponthoz érkeztek. Az Európai Unió – ami egykor a megbékélés vágyában gyökerező álomprojekt volt a két világháború és több…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média