7️⃣A közösségi média számokban – hetedik rész

Nemzeti és balliberális politikusok népszerűségének viszonya

Sorozatunk ötödik és hatodik részeiben a nemzeti, majd a balliberális oldal politikusainak népszerűségét vizsgáltuk a posztjaikra adott reakciók alapján saját kategóriájukon belül.

️Most összehasonlítjuk a két oldal népszerűségét a https://posztok.hu/ adataira építve.

Minden hónapban összeadtuk mindkét oldal mért és ismert politikusainak posztjaira adott reakciók (kedveléstől a megosztáson át kommentig) számát. Majd ezeket egymáshoz viszonyítva tettük fel a grafikonra 2022 februárjától 2023. szeptember végéig.

>Ahogy a véleményvezérek esetében, itt is az látszik, hogy a Fidesz-KDNP, azaz a nemzeti oldal politikusainak posztjaira sokkal több reakció érkezett, mint a balliberálisokéra.
A balliberális oldal politikusaira a reakciók mindössze 30-50%-a jutott tetszőleges hónapot nézve, míg a nemzeti oldal politikusi a maradék, 50-70% reakciót kapták.

Nagy teljesítmény ez egy balra lejtő közösségi platformon.
Ha a 2022-es választási eredményeket összevetjük a reakciók számával, akkor az valamelyest magyarázatot ad az eredményekre.

Érdekesség, hogy a balliberális oldal szemmel láthatóan több hirdetéssel érte el ezt a teljesítményt. Ezt számszerűsíteni ugyan nem tudjuk, de a hirdetéstárakra ránézve ez szűrhető le.

Tehát a nemzeti oldalon csak az első öt helyezett kiemelve: Orbán Viktor , Szijjártó Péter, Varga Judit, Novák Katalin , Zsigmond Barna Pál, míg a balliberális oldalon többek között Hadházi Ákos, Jakab Péter, Mesterházy Attila azok, akik az összesítésekben kiemelkedő részt mondhatnak magukénak.

Úgy látszik, hogy az emberek problémáinak megértése, az arra adott válaszok többet jelentenek, mint egy mesterségesen összeeszkábált világban, visszhang-kamrában való csaholás, mocskolódás, rágalmazás és kétszínű hazudozás.

Magyarország nemet mond a migránsgettókra, az illegális migránsok kvótarendszer alapján történő szétosztására. Nem leszünk bevándorlóország, nekünk a magyarok érdeke az első!

Az online árfigyelő indulása óta átlagosan 6️⃣,5️⃣ százalékkal csökkent a megfigyelt élelmiszerek átlagára.

Az online platform népszerűségét bizonyítja, hogy az elindulása óta közel 1️⃣,3️⃣ millió…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média