Elindult a Semmelweis Egyetem és a németországi Westpfalz-Klinikum közös képzése a 2024. szeptember 24-én létrejött szándéknyilatkozat alapján. 
A Rajna-pfalzi régió egyik legjelentősebb…
Na kinek volt ütősebb hétvégéje ennél? 

MINDEN POFON JÓ HELYRE MENT – POLICE FIGHT CHALLENGE 2024
A második alkalommal megrendezett Police Fight Challenge jótékonysági sportgálán Magyarország és Ausztria legjobb rendvédelmi küzdősportolói mérték össze tudásukat és erejüket azért, hogy a szolgálatteljesítés közben elhunyt vagy megsérült magyar rendőrök családjait támogató egyesület számára adományokat gyűjtsenek.
Az esős idő sem tántorította el a sportolókat, támogatókat attól, hogy élettel és nyüzsgéssel töltsék meg a Dr. Koltai Jenő Sportközpont lelátóját. Szeptember 28-án a Police Fight Challenge 2024 jótékonysági küzdősportgálán 22 mérkőzésre került sor, és 44 rendőr, tűzoltó, katona, vám- és pénzügyőr lépett a szorítóba, hogy a K1 vagy az ökölvívás szabályrendszere szerint megmérkőzzenek egymással. Idén első alkalommal osztrák rendőrök is képviseltették magukat.
– Nagyon köszönjük a meghívást, a kezdetektől követem a gála szervezését, most pedig, hogy itt lehetek, látom, hogy önzetlen összefogás hozta tető alá a rendezvényt – mondta elismerően Páder Szabolcs, az osztrák rendőri csapat magyar származású összekötője, a rendezvény társszervezője. – Bárkit hívtam fel az osztrák kollégák közül, mindenki a támogatásáról biztosított minket, egészen Michael Takács tábornokig, osztrák szövetségi rendőrigazgatóig. Szorítóba lépett ma olyan rendőrünk is, aki tegnap még éles bevetésen volt a terrorelhárító egységnél. Nagyon remélem, jövőre mi is szervezhetünk hasonló színvonalú gálát.
Az osztrák rendőr ajándékkal is készült, hiszen kollégái pénzadományt és tárgyi emléket, egy kézzel készült plüssmacit is eljuttattak a jótékonysági rendezvényre.
– Számunkra a legfontosabb, hogy a gála baleset nélkül zajlott le, minden harcos szívét-lelkét beleadta a küzdelembe – tette hozzá Mucsi Sándor százados, a rendezvény főszervezője. – A bajtársiasság kapcsán elég annyit mondanom, hogy még azok a versenyzők is adakoztak, akik éppen csak kijöttek a ringből, ez a pénz pedig jó helyre, a Szolgálat-Teljesítés Közben Alapítványhoz kerül, amely a feladat-végrehajtás során megsérült, illetve hősi halált halt rendőrök családjait támogatják.
– Bár 36 évesen már seniornak számítok, idén is örömmel tettem eleget a felkérésnek. Minden mérkőzésen magam ellen is harcolok egy kicsit, az összecsapások során rengeteget tanulok – mondta el Kói Tamás törzsőrmester, aki 2011 óta szolgál a Készenléti Rendőrségnél, és 75 kg-os kategóriában állt ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományában szolgáló Guba Gáborral. – Rendőrként is kiemelten fontos, hogy a szolgálatuk ellátása során megsérült, elhunyt bajtársakat, családtagjaikat segítsük, mivel tudom, az én munkám sem veszélytelen. A sport mellett az autók a másik nagy szerelmem, így szerencsére ebből is visszaadhatok jótékony célokra.
Kói Tamás törzsőrmester mobil autókozmetikai vállalkozásával is szponzorálta a rendezvényt – és jövőre is szorítóba lép majd.
A rendezvény díszvendége, Ismael Londt nehézsúlyú kick-box világbajnok így összegezte a látottakat:
– Hollandiában is sokat dolgoztam rendőrökkel kidobóként, láttam, hogy naponta kockáztatják az életüket a biztonságért. Nagyon fontos, hogy egy kicsit visszaadjunk nekik, megmutathassuk a hálánkat. Igazi barátságok születnek itt, nemzetiségtől függetlenül. Edzőként látom, hogy van még mit csiszolni itt-ott a technikán, de elmondhatom, a versenyzők nagyon felkészültek, büszkék lehetnek arra, amit elértek.
Holland sporttársához csatlakozott a világbajnok Erdei Zsolt, Madár, aki 34 profi mérkőzéséből csupán egyszer maradt alul.
– Tisztán látszik, mennyire fontos, hogy egy rendőr, katona, tűzoltó sportos legyen, meg tudja védeni magát és az állampolgárokat. Nekem szinte csak pozitív élményeim vannak a rendőrökkel kapcsolatban, pedig engem is bírságoltak már meg! – mondta nevetve olimpiai bronzérmes ökölvívónk, a rendezvény fővédnöke. – Nem szabad elfelejtenünk, hogy ezek a harcosok olyan munka mellett készültek fel a gálára, amellyel az életüket kockáztatják értünk, azért, hogy rend legyen. Büszke vagyok arra, hogy a rendezvény fővédnöke lehetek, ilyen sikeres gála után nincs megállás, jövőre is belevágunk.
K. D.
FOTÓ: FÜLÖP MÁTÉ
#zsarumagazin
Elindult a Semmelweis Egyetem és a németországi Westpfalz-Klinikum közös képzése a 2024. szeptember 24-én létrejött szándéknyilatkozat alapján. 
A Rajna-pfalzi régió egyik legjelentősebb…
️

️ Peti! Hiába drukkoltál végig az árvíznek, és támadtad nonstop a védekezést…
A magyarok 85%-a szerint is sikeres volt az árvízi védekezés!
Most kell erősnek lennünk....

Kár érte jó ügynök volt...
Most komolyan ez mit csinált eddig? Ja és minek?


Tartunk egy kis matematika órát Tisza-DK-soknak, mert mostanában azt osztogatják, hogy mennyivel olcsóbb, jobb volt az élet 2009-ben, mint most. Kezdjük a benzinnel. 2009-ben az átlagbér 124 ezer volt…
Most akkor kell mentelmi jog vagy nem?
Hopp ezt is ellopta 

Gyurcsány Ferenc pohár vize mellé mi már csak egy kávét kérünk...

Így kell: Kövér László helyre tette Gyurcsányt! 
Ha így haladunk a társadalmat két részre kell majd osztani.
Akit Magyar Péter zsarol.
És aki Magyar Pétert zsarolja.
Békés új Magyarország! 

Ez a bohóc, most vallja be, hogy nemzetbiztonsági kockázat 


