A magyar gazdaság szuverenitásának megőrzése, az önellátás erősítése kulcskérdéssé vált a jelenlegi veszélyes időkben.
A 192 éves Caola beruházása ezt a célt erősíti: 6 milliárd forintos fejlesztéssel…
Szokták mondani, hogy minek ellenség, ha ilyen barátai/ismerősei vannak az embernek...
A tanácsokat is megéri elolvasni️
Ismerőse kölcsönkért telefonjáról utalt saját számlájára 19 millió forintot. Hogy hogyan? A hiba nem a készülékben volt, a telefonra beállított NetBank belépési kód megegyezett a készülék feloldókódjával. Az ominózus ismerőst elfogtuk, akitől nyomozóink több mint 18 millió forintot tudtak visszaszerezni.
Mit tehetünk, hogy ne járjunk így? Ne sajnáljuk, és ne spóroljuk meg az egyedi, erős védelmet a NetBankunknál, és soha, senkinek ne adjuk meg belépési azonosítónkat, jelszavunkat!
A pórul járt férfi 2022. augusztus 23-án ismerőseivel találkozott egy újbudai lakásban, amikor B. Loránd elkérte a férfi telefonját, hogy zenét hallgassanak róla, majd elvitte magával a telefont és arról három részletben 19 millió forintot utalt át a tulajdonos számlájáról a sajátjára.
Az újbudai rendőrök információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntett, valamint lopás vétség miatt indítottak nyomozást, és a csalással gyanúsítható férfi számlájáról több mint 18 millió forintot tudtak lefoglalni, amit azóta visszaadtak a sértettnek.
A nyomozók B. Lorand ellen tavaly augusztus 25-én adtak ki elfogatóparancsot, a férfit végül március 29-én fogták el. A BRFK XI. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói B. Lorándot gyanúsítottként hallgatták ki, a férfi a bűncselekmények elkövetését beismerte. A nyomozók azóta a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, az iratokat átadták az ügyészségnek.
A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online térben elkövetett csalások felderítésére. Az ilyen bűncselekmények megelőzésével kapcsolatban hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a https://kiberpajzs.hu/ oldalán talál.