JÁTÉK! Részletek, amelyeket csak a legjobbak látnak 
Seres Csaba tűzoltó zászlós, különlegesszer-kezelő. Csaba 1997 óta szolgál a nyíregyházi tűzoltóságon. Hobbija a természetjárás
, kerékpározás. 🚴…
️Nagyszombat van ma.
A keresztény világ ma este Jézus feltámadását, az élet győzelmét ünnepli a halál fölött. Ilyenkor az emberiség múltjához vezető közösségi tűzszertartások a világ világosságát hirdetik, ma ezt lakásban gyújtott imbolygó gyertyalángok jelképezik.
Márk evangélista leírása szerint: "Amikor elmúlt a szombat, Mária Magdolna, Mária, Jakab anyja és Szalóme drága keneteket vásároltak, és elmentek, hogy megkenjék Jézus holttestét. A hét első napján, kora reggel, amikor a nap felkelt, a sírhoz mentek. Ezt mondták egymásnak: "Ki fogja nekünk elhengeríteni a követ a sír bejárata elől? "De amikor odanéztek, látták, hogy a kő el van hengerítve, pedig igen nagy volt. Bementek a sírba, és egy fehér ruhába öltözött ifjút láttak, amint ott ült jobb felől. Megrémültek, de az megszólította őket: „Ne féljetek! Ti a keresztre feszített názáreti Jézust keresitek. Feltámadt, nincs itt! Nézzétek, itt van a hely, ahová temették. Siessetek, és mondjátok meg tanítványainak és Péternek: Előttetek megy Galileába. Ott meglátjátok majd őt, amint megmondta nektek.”
+++
A keresztnek felső
ága égre mutat,
nagy örömhírt tudat:
«itt van a te utad»
a kereszt két karja a légbe szétszalad,
rajta sovány kezek tört vért virágzanak:
«vigyázz: őr a lélek, de a test megszakad,
kétfelé visz ösvény s te szabad vagy, szabad»
a keresztnek alsó
ága földre mutat:
«vesződj: itt áss kutat,
lásd benne arcodat.»
(Weöres Sándor: Kereszt-árnykép)
+++
Ha majd az ige bételik,
S az igért óra érkezik,
Az Örökkévaló szemén
Átalragyog egy röpke fény,
És a föltámadás igéivel
Az arkangyalnak jőni kell.
Az angyal szót fogad neki:
Aranyvesszővel megveri
Mohos sírhalmok oldalát,
És zengi ébresztő dalát:
Reggel van! Ujra nap süt! Emberek,
Ébredjetek, ébredjetek!
A hosszú rabság véget ér,
A földre újra visszatér
Az élet, s boldog vígalom
Zajátul zeng völgy és halom,
Hogy számüzetve elfut a halál,
S az angyalfecske egyre száll.
De sok-sok sírhalom felül
Tovább repül kedvetlenül,
Aranyvesszője nem suhog,
Ajaka szomorún susog:
Nektek nincsen miért ébrednetek,
Mert senkit sem szerettetek!
(Móra Ferenc: Szeretet az élet)
+++
Feltámadás. El Greco festette.
+++
https://youtu.be/AQOfIENN2tk
https://youtu.be/aah_ITLw3R8?list=PL52FB2C754965A3BB
https://youtu.be/41blIyHQ0hs
https://youtu.be/sHsFIv8VA7w
JÁTÉK! Részletek, amelyeket csak a legjobbak látnak 
Seres Csaba tűzoltó zászlós, különlegesszer-kezelő. Csaba 1997 óta szolgál a nyíregyházi tűzoltóságon. Hobbija a természetjárás
, kerékpározás. 🚴…
Ez hatalmas volt Csenge! 


Kiszivárgott! Megalázóan kevesen vettek részt Poloska szavazásán, megint hatalmasat hazudott!
Halkan megsúgom a balosoknak, hogy ma nyitva vannak a boltok. Gyorsan vegyék meg a sonkát, kaviárt mielőtt újra posztolnak a mélyszegénységről.
Amióta politikussá avanzsált, Kulja doki is egy ugyanolyan kis fér€g lett, mint a nárcisztikus kis szarh@zi főnöke.
Hajléktalanokról posztolt, akiket az utcáról szedtek össze a mentősök és azért voltak…
Azokat, akik ma bevásárolni mennek, arra kérném, hogy nézzék meg nálunk van-e ilyen a boltokban? Ha nincs, érdemes elgondolkodni azon, hogy vajon miért?
Így kellene beszéljen minden politikus a hazájáról, akkor is, ha ellenzékben van…
aranyos, hogy miután apuka a balos méréseket hozta fel példának ‘21-ből, most azon kattognak ugyanők, akik akkor rajongva hitték el, hogy milyen ócskák voltak akkor is. (nota bene, erre Hont is utal,…