Hollik István: A mi családpolitikánk célja, hogy a vágyott gyermekek megszülethessenek. Ehhez az is kell, hogy gyereket vállalni ne hátrányt jelentsen, hanem előnyt.
„Vezérünk a bátorság, kísérőnk a szerencse.”
Egy különleges megemlékezésre invitáljuk Önöket v. Horthy Miklós földi halálának és égi születésnapjának 67. évfordulója alkalmából.
Díszvendég: Horthy Emese asszony.
Mikus Márton István (Polgári Mulató tulajdonos), Hegedűs Loránt (Horthy Miklós Társaság elnök), Zetényi-Csukás Ferenc (Horthy Miklós Társaság tb. elnök) megemlékezése után egy különleges, lélekemelő filmet mutatunk be Önöknek.
Három nemzedék a magyar repülés történetében
A SZENTGYÖRGYI CSALÁD
Dokumentumfilm
A filmet felvezeti:
-Szentgyörgyi Dezső ny. pilóta
-Kustus László filmrendező
-B. Stenge Csaba hadtörténész
-Arlett Tamás Endresz Csoport elnök
A repülődinasztia alapítója v. Szentgyörgyi Dezső a második világháború 220 bevetésben 34 ellenséges repülőgépet semmisített meg, így minden idők legeredményesebb magyar vadászpilótája lett. A Magyar Királyi Légierő Dongó századában, a Donnál, a vadászrepülők biztosítást végzi. Közvetlen bajtársa v. Horthy István kormányzóhelyettesnek és Zetényi Csukás Kálmán kísérője a légiharcok során. A 38 fős PUMA Vadászrepülő Osztály tagjaként a hazánkra támadó, repülőgépben 30 szoros, emberanyagban 200 szoros, fegyverzetben 300 szoros túlerővel veszi fel a harcot és ehhez még hozzáadódik a szovjet légiarmada.
Ezeket a nemzetért tanúsított hősi tetteket szocializmust építő Magyarország 41 nap Andrássy u. 60-nal, illetve 6 év börtönnel honorálta. Innen szabadulva a MALÉV kapitányként alkalmazta. Nyugdíjbamenetele napján a MALÉV 1971-s Koppenhága-i
légikatasztrófájában életét vesztette.
A KECSKEMÉTI LÉGIBÁZIS a nevét viseli.
Fia, Szentgyörgyi Dezső gépészmérnökként indult, majd a MALÉV pilótájaként 35 év alatt 18.600 órát töltött levegőben. Érdekesség képpen, ez több mint 2 év.
Jelenleg nyugdíjas.
Unokája, Szentgyörgyi Dezső 14 éves kora óta repül. A MALÉV-nál, a TAIWAN-i és KUWAIT-i légitársaságnál alkalmazták mint repülőgépvezetőt. Hazatérte után a vitéz Szentgyörgyi Dezső Kecskeméti Légibázis szállítórepülő század kapitányaként kománytagok- így a köztársasági elnök asszony, a miniszterelnök úr, a külügyminiszter úr diplomáciai útjaik lebonyolításáért is ő felel. Nem mellesleg a katonai feladatok között - társaival együtt - ő hajtotta végre az afganisztáni és izraeli kimenekítést.
Várunk mindenkit szeretettel február 9-én, pénteken, 18:30 órai kezdettel!
Polgári Mulató
“Érték, a felszín alatt!”