NATO-csapatok Magyarországon, fegyverküldés Ukrajnának. Mi az igazság? Mi Magyarország álláspontja? A sok álhír miatt itt egy tényeket összegző rövid poszt:

1️⃣Magyarország 1999 óta tagja a NATO-nak. Ez a katonai szövetség védelmet nyújt Magyarország számára.

2️⃣Mivel Magyarország NATO-tag, így állomásoznak NATO-csapatok Magyarország területén, emellett még hadgyakorlatokat is szoktak tartani. Ez egy teljesen természetes dolog, ez garantálja hazánk biztonságát.

3️⃣Ukrajna nem NATO-tag, így Magyarország nem kötelezhető arra, hogy csapatokat küldjön vagy fegyvereket szállítson oda, még akkor sem, ha más NATO-tag így tesz. Ez csakis önkéntes lehet.

4️⃣Magyarország egyértelművé tette: nem akar belesodródni az ukrajnai háborúba és nem szeretné a kárpátaljai magyarokat veszélyeztetni, így nem küld fegyvereket, sőt fegyvereket sem enged átszállítani a területén Ukrajnába. Ezt az álláspontot támogatja a magyarok túlnyomó többsége.

5️⃣A magyar álláspontot tudomásul vették külföldön, így ugyan a NATO-csapatok továbbra is garantálják Magyarország biztonságát, de Ukrajnába Magyarország irányából nem mennek fegyverek.

Márki-Zay és a baloldal a járványhoz hasonlóan ismét álhírgyártásba kezdett. Azt állítják, hogy hazaárulás, ha Magyarország nem szállít fegyvereket. Azt is mondták már, hogy valójában szállít fegyvereket Magyarország Ukrajnába. És még lehetne sorolni a sok hazugságot. Ne higgyünk nekik, ne hagyjuk magunkat megtéveszteni!

A Parlamentben, hogy az ellenzék is megértse: sem katonát, sem fegyvert, sem halálos fegyverszállítmányt nem engedünk Ukrajnába.

A 2015-ös migrációs válság során Magyarország lezárta határait. 2022-ben az ukrán menekülteknek viszont minden erejével segít. Ez mivel magyarázható? A józan ész és a keresztény társadalmi tanítás…

Magyarország kormánya megindította hazánk történelmének egyik legnagyobb humanitárius akcióját.

Az orosz-ukrán háború menekültjei minden segítséget megkapnak az országunktól:
👉 semmilyen adomány nem…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média