Európában is példátlan, amit a Tisza kormány művel.
️A jogállamiság nevében nem lehet lebontani a jogállamot!
Fidesz: Magyar Péter semmire sem utasíthatja a legfőbb ügyészt.
Magyar Péter megint nem tud uralkodni magán. A Fidesz már meg sem lepődik azon, hogy a miniszterelnök újabb alkotmányos határokat hág át. A magyar alkotmány szerint az ügyészség és a legfőbb ügyész független, és kizárólag a parlamentnek felelős. A miniszterelnök a legfőbb ügyészt nem utasíthatja.
Ha mégis megteszi, az a hatalommal való visszaélés brutális megnyilvánulása.
A Fidesz felszólítja Magyar Pétert, hogy térjen vissza a polgári és jogállami kormányzás talajára.
/posztok.hu
️

☝️Egy demokráciában alapvető követelmény a kormányzás megfelelő hangneme és stílusa - mondta ki az ET főtitkára Alain Berset. 