Ez lenne a baloldal által oly sokszor hangoztatott kivéreztetés?
Pikó András, VIII. kerületi polgármester karácsony közeledtével megduplázta saját fizetését.
Mi is ugyanezt javasoljuk a bezzegezőknek.
Bezzeg Amerika...
Időnként reels videókat nézek. Most, pár perce egy Záborszky nevű valaki/akárki osztotta az észt bezzeg Amerikáról és nyüstölte az agyunkat, hogy mennyire jó ott. Azt mondja ez az úriember, hogy még Amerika legszegényebb állama, Mississippi is gazdagabb bármely európai államnál, és mi itt, szegény Magyarországon meg még szegényebbek vagyunk és qrvára elqúrtunk mindent és több szabadság kéne, hogy gazdagabbak legyünk.
Nos, hát én szétnéztem ebben a legszegényebb gazdag szövetségi államban. Az állam lakóinak a 20%-a az amerikai szegénységi küszöb alatt él. (A gyermekek között ez az arány lényegesen több, egyes megyékben, városokban elérheti akár a 60%-ot (!!) is. A települések nagy része kihalófélben, a kisebb városok átlagéletkora 28 évről 44 évre kúszott fel - a szegénység miatt az emberek elhagyják szülőföldjüket és máshol keresnek megélhetést. Tekintve, hogy nagy kiterjedésű farmgazdaságra épül a mezőgazdaság, és az elmúlt 40 évben a termelési folyamatok nagyarányú automatizálására került sor, rengeteg ember veszítette el a munkáját. A szegénységgel kéz a kézben jár a bűnözés ugrásszerű emelkedése is, főleg a tulajdon elleni bűncselekmények száma nőtt.
A szegénység főként a színes bőrű és alacsonyabb iskolai végzettségű lakosságot sújtja. Oktatási szempontból az USA egyik leggyengébben mutatókkal rendelkező állama. (Magán oktatási intézmények vannak: alapiskola kb. 5000 USD/év, a középiskola 6000, a főiskola/egyetem 10 000-25-000 USD /év. Viszont az ottani vidéki éves átlagjövedelemből - ami kb. 13 500 USD, de településtől is függ - ki tudja ezt megfizetni?) Érdekesnek találtam, hogy a szegénység a munkahellyel rendelkezők között is elég nagyarányú: 8,3%. (Ebben a mutatóban volt valami drámai változás: 2015 előtt 40% körüli volt ez a mutató, akkor viszont hirtelen leesett 9%-ra. Lehet, hogy a számítás módját változtatták meg? Azt nem hinném, hogy a munkajövedelmek nőttek meg ilyen hirtelen). Az állam lakossága 12%-nak semmilyen egészségügyi biztosítás nincs. No, és ja... korrupció. Az USA összes tagállama közül az állami alkalmazottak körében itt van a legnagyobb mértékű korrupció.
Szóval, a lényeg: ami Magyarországról nézve nagy jövedelemnek tűnik, az az amerikai viszonyok közepette a megélhetéshez is alig elég.
A hozzászólások közé beteszek egy linket: a vidéki élet sanyarúságát mutatja meg Mississippi államban. Záborszkyt szívesen elküldeném egy ilyen településre, éljen meg ott, mielőtt az észt osztja itt.