“Itt látszik, hogy milyen erős a magyar” – A tiszteletbeli székelyek oklándi avatásán jártunk
Immár 19. alkalommal avattak tiszteletbeli székelyeket a homoródmenti Oklánd unitárius templomában, a Szász Jenő által alapított Székelyudvarhelyért Alapítvány szervezésében. A címmel olyan anyaországi magyarokat ismernek el, akik sokat tesznek a székelyföldi kapcsolatok erősítéséért és a nemzetért. A díjazottak méltatásán és az unitárius áhitaton túl a templomkertben, az összegyűlt korábbi tiszteletbeli székelyek részvételével megkoszorúzták Kelemen Levente néhai oklándi tiszteletes szobrát, aki talán a legtöbbet tette a 2004. december 5-i népszavazás Gyurcsány-féle nemzetellenes kampányában okozott lelki sebek gyógyításáért, a határon belüli és túl közösségek újraegyesítéséért. Videónkban megszólal Kelemen Kincső, Kelemen Levente lánya, több frissen felavatott tiszteletbeli székely, Tőkés Lóránt, Oklánd unitárius papja, illetve a címmel korábban szintén kitüntetett két kollégánk: Stefka István és Huth Gergely.

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye