A március 21-ei #Boomerlázadás 👴 vendége Kiss Gy. Csaba, Széchenyi-díjas magyar művelődéstörténész
volt. A Magyar Demokrata Fórum egyik alapítója, és a lakiteleki nyilatkozat egyik aláírója ✍ arról beszélt a műsorban, hogy hol feneklett meg az 1990-es évek elején a rendszerváltás. Kiss Gy. Csaba a legnagyobb hibának az MDF és az SZDSZ paktumot tartja, amiről nem tudott a tagság. A másik fő mulasztás az volt, hogy elmaradt a szembenézés, elmaradt az igazságtétel.
A művelődéstörténész nagyon jelentősnek tartja a Visegrádi Négyek egyre aktívabb együttműködését, amely biztosítja az Európai Unióban a közös fellépést. 🤝 Egykori pártja, az MDF "nagytakarítást ígért", de csak egy portörlés lett belőle. Ezért tartja örvendetesnek, hogy a Fidesz 🟠 valósította meg végül a Magyar Demokrata Fórum eredeti programját. Kiss Gy. Csaba arra is kitért, hogy amíg a nemzet fogalmát valamilyen szinten kitörölte a nyugat-európai elit, addig a közép-kelet-európai államok - elsősorban Magyarország - a nemzeti identitás fontos részének tartják a nemzet létét.
Nézzétek vissza a teljes adást! 
/posztok.hu








