Elindult a Balatonon a hajózási szezon. Hagyományosan nagyszombaton indult Siófokról az első hajó, amit Balatonfüreden fogadtak, immár 177. alkalommal.
Ferenc pápa vezette a szombat esti vigíliát a Szent Péter-bazilikában, bírálva “a háború jeges leheletét” és más igazságtalanságokat. A nyolcvanhat éves egyházfő, akit a múlt héten légúti megbetegedéssel kezeltek, péntek éjjel a szokatlanul hideg időjárás miatt...
Ferenc pápa a háborúk befejezésére szólított fel, Ukrajnára és népére – amely ellen tavaly orosz invázió indult – ismét mint mártírokra utalt. #pestisracokponthu
/posztok.hu







