“Ünnepekkor mindenki itthon volt, megtelt a falu élettel, a templom is emberekkel, még azok is eljöttek ilyenkor, akik már elszármaztak innen ”- idézi fel a portálunknak húsvét alkalmával interjút adó Györke Róbert, a kárpátaljai Nagygejőci Gimnázium igazgatója, hozz....
A kárpátaljai Nagygejőc igazgatója portálunknak adott interjújában többek közt arról beszélt, „sok segítséget kapunk az anyaországtól, mégis kevesen hiszik el, de az a legnagyobb ajándék, hogy tudnak rólunk, hogy gondolnak ránk, hogy érezzük, hogy valaki támogat minket, ott áll mögöttünk”. Mint hozzátette, “sokat hallani, hogy az ukránok ezeréves magyar elnyomásban éltek itt, de mégis megtarthatták ezer évig a nyelvüket, szokásaikat. Ha nem lesz magyar iskola, bezárnak a magyar templomok, akkor mindenki tudja hová fog ez vezetni, nem ezer év alatt, hanem akár csak pár tíz év alatt is”. #pestisracokponthu
/posztok.hu








