„Különleges katonai műveletnek” nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen február 24-én, a harcok azóta tartanak, a történtekről portálunk folyamatosan frissülő tartalommal jelentkezik. Zelenszkij elnök az ukrán népnek küldött hétfőn videóüzenetet, amelyben az ukránok szabadságát állította szembe az orosz megszálló erők „rabszolgaságával. Úgy fogalmazott: az orosz rabszolgák tudatát átvette a propaganda, és nem tudnak mit kezdeni az ukránok szabad akaratával. Ennek fő apropójaként Herszon városát hozta fel, ahol hétfőn az orosz katonák tüzet nyitottak a békés tüntetőkre. Zelenszkij azt mondta: a rabszolgák a szabadságot barbárságként fogják fel, és félnek tőle – ezért lőnek ártatlan emberekre.#pestisracokponthu
/posztok.hu








