A hírt maga Szergej Sojgu védelmi miniszter jelentette be. Oroszország ukrajnai parancsnoka, Szergej Szurovikin tábornok azt nyilatkozta: azért kell elhagyniuk a várost, mert nem tudják tovább ellátni a csapataikat a területen. Herszon még márciusban esett el az oroszok más fron...
Az orosz parancsnok szerint tarthatatlan volt a város #pestisracokponthu