A magyar delegáció kínai útja során arra törekszik, hogy a már meglévő kiváló gazdasági kapcsolataink mellett az akadémiai világgal is szorosabb együttműködést alakítsunk ki. Ennek egyik állomása a Fudan Egyetem sanghaji kampusza.

A kialakuló multipoláris világrend, az eurázsiai szuperkontinens felemelkedése olyan helyzetet teremtett, amelyben több energiát kell szánnunk egymás nézőpontjának megértésére. Megtiszteltetés, hogy Kína egyik legrangosabb egyetemén mutathattam be, hogy egy olyan kis ország, mint Magyarország, milyen stratégiát alkalmaz, hogy megbirkózzon a globális geopolitikai változások okozta kihívásokkal.

Előadásomban elmondtam, hogy mi a békére és a konnektivitásra, nem pedig a szétválasztásra és a katonai konfliktusokra törekszünk. Azt szeretnénk elérni, hogy a Kelet és a Nyugat közötti békés egymás mellett élés és kereskedelem élharcosai, vagyis kulcsállama legyünk. Ezért a cél a hozzánk hasonlóan gondolkodó nemzetekkel való együttműködés erősítése.

Köszönöm a meghívást! 🤝🇨

Magyar–kínai csúcs 🤝🇨🇳

Magyarországot és Kínát szoros barátság köti össze, ami elősegítette a két ország közötti gyümölcsöző partneri viszony megszilárdulását. A magyar delegáció a kínai kormány…

Gratulálok Fürjes Balázsnak a legnagyobb sportdiplomáciai sikerhez!👏

Fürjes Balázs a Nemzetközi Olimpiai Bizottság 9. magyar tagja lehet, ami az egyik legnagyobb elismerés a sport világában. Emellett…

Nagyon fontos megérteni a lengyel választással kapcsolatban: A baloldalnak lesz nehezebb kormányt alakítani mert például abortusz ügyben máris hátrálnia kell! Rengeteg egymással ellentétes érdek van…

A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága konferenciáján a digitális állam jövőjéről és kihivásairól beszélgettünk a szakma szakértőivel.

Az állam felelőssége és feladata, hogy reaktív módon,…

Október 23-i megemlékezés Bécsben a magyar nagykövetségen, megbeszélés Alexander Pröll néppárti pártigazgatóval, Christian Hafenecker FPÖ főtitkárral és Volker Reifenbergerrel, az osztrák parlament…

️ Óriási a különbség az Egyesült Államok és Kína külvilágról alkotott elképzelései között. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok képmutató: ha döntenem kéne, hogy inkább egy amerikai-féle vagy kínai-féle…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média