Ez a komment rólam beszél, már hasonlót olvastam egy hónapja is, hogy " egy maffiózó tolószékbe akar juttatni.
Nos akkor nézzük! Ha egy maffiózó ilyet tervez azt nem kürtöli szét.
Csodálatos, hogy a…
A helyzet a napnál is világosabb: támogatjuk a svéd NATO-csatlakozást, a magyar kormány döntött róla, most a parlamenten a sor. De van egy kis bökkenő: a magyar képviselők közül néhányan nem nyugodtak, mert azt látják, hogy az elmúlt években svéd kormányzati szereplők, miniszterek, miniszterelnökök, politikusok sportot űztek és űznek abból, hogy folyamatosan megkérdőjelezték a magyar demokrácia állapotát, sértegették a magyar választókat és a képviselőiket, ezáltal pedig az egész országot.
Éppen ezért a svédek feladata, hogy meggyőzzék a magyar képviselőket arról, hogy ebből nem lesz probléma a jövőben. Az ugyanis, hogy jelenleg ilyen rossz a politikai együttműködés a két ország között az Európai Unióban, felveti azt a kérdést, hogy milyen lesz majd, ha egy másik nemzetközi szövetségben, a NATO-ban is együtt kell működnünk.
Magyarország nem foglal állást svéd belpolitikai kérdésekben, és ugyanezt várjuk el tőlük is a magyar kérdések esetében.
A magyar képviselők ezért megnyugtatást várnak a svéd partnerektől azzal kapcsolatban, hogy mivel szeretnének egy olyan együttműködés tagjai lenni, amelynek Magyarország is a tagja, a korábbi politikai vitáink megszűntek, és többé nincs gond az együttműködés alapjaival, a két ország barátságával és alkotmányos berendezkedésével.
A magyar miniszterelnök is egyértelművé tette a svéd partnerének, hogy – ahogy a mondás tartja – lehet a kalauzzal szemtelenkedni, de akkor a jegynek nagyon rendben kell lennie. Ez a helyzet most is fennáll.
Tovább fokozza a nehézségeket a svéd fél részéről érezhető nyomásgyakorlás. A nemzetközi együttműködés és a politika törvényei szerint, ha követelőzünk és sietettünk egy szuverén partnert, hogy teljesítse kérésünket, az csak lassulást fog eredményezni. A magyar parlament pedig egy szuverén hely, ezt egyértelművé tettük az uniós csúcson a svéd miniszterelnök számára is.
Magyarország és Finnország esetében különleges történelmi barátságról és szövetségről van szó, és sikerült megerősítést kapnunk a finnektől, hogy ezek a problémák a jövőben nem maradnak fenn. Svédország esetében azonban ez még nem történt meg, ezért várjuk a svéd kormányzati és politikai szereplőket, hogy megnyugtassák a magyar országgyűlés tagjait. Nekünk az a célunk, hogy minél nagyobb parlamenti többséggel tudjuk a svéd csatlakozást támogatni.