Nagyon fontos találkozókat és tárgyalásokat hozott a Türk Államok Szervezetének rendkívüli csúcstalálkozója Törökország fővárosában, Ankarában.

Az Azerbajdzsánt, Kazahsztánt, Üzbegisztánt, Kirgizisztánt, Türkmenisztánt és Törökországot magában foglaló szervezet, amelynek Magyarország egyedüli európai országként megfigyelőként a tagja, kulcsfontosságú stratégiai szereplő hazánk számára. A tegnapi ülés legfontosabb témája a februári törökországi-szíriai földrengés volt: a magyar mentőcsapatok a természeti katasztrófát követően azonnal részt vettek a mentésben, valamint másfél tonna gyógyszert és több mint 100 tonna egészségügyi, orvosi és kórházi eszközt szállítottunk eddig Törökországba, továbbá az újjáépítésben is számíthatnak ránk török barátaink.

A csúcstalálkozón Orbán Viktor miniszterelnök bilaterális tárgyalásokat folytatott Savkat Mirzijojev üzbég államfővel és Recep Tayyip Erdogan török elnökkel, tovább szélesítve az országok közötti együttműködést. A türk államok és köztük Törökország jelentősége az elmúlt időszakban különösen felértékelődött: egyrészt katonai és gazdasági ereje, másrészt energiaexportja, energetikai tranzit központ jellege miatt, Magyarország energiabiztonsága szempontjából pedig kulcsfontosságú a keleti gázszállítások tranzitja.

A háborúval kapcsolatban a türk államok egységesen a béke mellett foglalnak állást, erősítve ezzel a globális többség hangját, amelyre egyre inkább szükség van, mert a kontinens napról napra sodródik bele a háborúba. Magyarország közvetlenül, Törökország pedig a tengeren keresztül szomszédja Ukrajnának, így mindkét ország érdekelt a mielőbbi békében, amelyet diplomáciai eszközökkel kell elérni.

A háborúba sodródást, a háború eszkalációját pedig mindenképpen el kell kerülni!

A magyarországi baloldal továbbra is ellenzi a békepárti határozati javaslatot;
újabb, az Európai Unió szuverenitása elleni támadást készít elő az Európai Bizottság;
egy úgynevezett „demokrácia-…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média