Orbán Viktor miniszterelnök tegnap az immár tizenkilenc éve működő Széll Kálmán Alapítvány évzáró vacsoráján járt, ahol gazdasági vezetőknek, üzletembereknek, valamint a kulturális élet meghatározó szereplőinek arról beszélt, hogy a világban jelenleg zajló drasztikus változások és az ezek hatására kialakuló bizonytalanság milyen stratégiai kihívások elé állítják Magyarországot a következő években.

A miniszterelnök elmondta, hogy a rendszerváltás óta ez volt az ország legnehezebb éve, amelyben azonban Magyarország rendkívüli teljesítményt nyújtott. Az elmúlt 12 év gazdasági folyamatainak köszönhetően Magyarország fejlődési pályára került, e lendület megtartása azonban elengedhetetlen ahhoz, hogy kikerüljünk a közepes fejlettségű országok köréből, és felzárkózzunk a fejlett államokhoz, vagyis e feladatot menetből kell teljesítenünk.

Egyre több konfliktus és háborúskodás vesz minket körül, az orosz–ukrán háború pedig tovább erősítette a hidegháború idejéből jól ismert, már évekkel ezelőtt megkezdődött blokkosodási folyamatot. Ez az irány a stratégiai elemzéseink és a történelmi tapasztalataink alapján Magyarország számára a nemzetközi kapcsolatépítés és kereskedelem visszaesését jelentené, ezáltal az ország perifériává válásának veszélyével fenyeget, vagyis hazánk rosszul járna.

Magyarország ezért a háború kitörése óta a mielőbbi tűzszünet és a tárgyalások szószólója – békén, kereskedelmen és kapcsolatépítésen, azaz konnektivitáson alapuló stratégiára van szükségünk, amely alternatívát kínál mind a fenntarthatatlan neoliberális globalizációs modellel, mind a nemzetközi blokkokon alapuló globalizációs modellel szemben.

Olyan stratégiára, amelyben kulcsszerepet játszanak azok a területek, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak a Magyarország kitöréséhez szükséges folyamatokhoz, mint a külföldi működőtőke és a befektetések, az energetika, a regionális (Kárpát-medencei) gazdasági együttműködés, a bankszektor, az infokommunikáció, a felsőoktatás vagy a média- és nyilvános diplomáciai kapcsolatok területe, illetve iparágaink közül az élelmiszeripar, a hadiipar, a gyógyszeripar és a járműipar.

A magyar gazdaság az elmúlt 12 évben a konnektivitás irányába tett lépéseit tehát a jövőben is folytatnunk, sőt erősítenünk kell, hogy Magyarország mihamarabb csatlakozhasson a gazdaságilag fejlett országok köréhez.

️ frankón nem értem. a TASZ is leírja, hogy aki ilyenben részt vesz, vállalja a következményeket, mivel “tudatosan” szeg szabályokat.
érdemes volna ezt mindenkinek elolvasnia.

A hazai tömegközlekedés az elkötelezett és jó szakemberek, a buszsofőrök, mozdonyvezetők miatt működik. A hozzáadott emberi érték az, ami ezt a rendszert életben tartja.

A hóra még várni kell, de a téli szünet már elkezdődött!
Minden tanulónak, pedagógusnak, köznevelési intézményben dolgozónak áldott Karácsonyt és pihenésben, játékban gazdag téli szünetet kívánok!…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média