Az orosz-ukrán konfliktust nem amerikai, nem francia és nem német szemmel kell nézni. Ezt magyar szemmel kell nézni. 

️ Az ENSZ szerint az orosz–ukrán háború kitörése óta már több mint másfél millió menekült hagyta el Ukrajnát, s közülük több mint 175 ezren jöttek Magyarországra.
Magyarország minden menekültet befogad. Megszerveztük a menekültek fogadását, élelmezését, szállását, egészségügyi ellátását, és a munka keresésben is segíteni fogunk azoknak, akik itt maradnak. Eddig 3 ezer menekült kért elhelyezést, róluk teljes mértékben gondoskodunk és a karitatív szervezetek munkáját is koordináljuk.
A kormány eddig 1,3 milliárd forint támogatást biztosított a nagy segélyszervezeteknek, nemcsak a menekülteknek, az ott maradtaknak is segítünk. 600 millió forint értékben küldünk élelmiszert, gyermekápolási, higiéniai termékeket Kárpátaljára, valamint benzinnel és egészségügyi eszközökkel is segítjük az ott maradtakat.
A kormány által indított Híd Kárpátaljáért segélyprogramon keresztül pedig eddig 540 millió forint felajánlás érkezett.
A magyar emberek, a civil szervezetek és a hatóságok összefogásáról és segítőkészségéről nemrég Margaritis Schinas, az Európai Bizottság alelnöke is elismerően nyilatkozott.
Mi a békében vagyunk érdekeltek, nem hagyhatjuk, hogy bárki belesodorja Magyarországot ebbe a háborúba. A bajba jutott embereknek pedig segítséget nyújtunk! 

:MTI
Az orosz-ukrán konfliktust nem amerikai, nem francia és nem német szemmel kell nézni. Ezt magyar szemmel kell nézni. 

Találkozzunk holnap este Ajkarendeken, a Művelődési házban!
Magyarország részt vesz a béke megteremtését szolgáló közös európai erőfeszítésekben, de sem fegyvert, sem katonát nem küldünk Ukrajnába, mert azzal magyar emberek életét veszélyeztetnénk.…
Rendelettel is világossá tettük: Magyarország területéről nem lehet Ukrajna területére fegyvert szállítani - Orbán Viktor.
Győrszemere-Nagyszentpál összes belterületi útja megújul a Magyar Falu Program keretében. 
Köszönöm a sok-sok támogatói aláírást a településrész lakóinak! 🙏
Hajrá Győrszemere! Hajrá Nagyszentpál! 


️ A magyar forint is a szankciók áldozata.
A háború kirobbanása óta a gázárak Európában 70 euró/MWh-ról 270 euróra növekedtek
️ Soha ilyen fontos nem volt még a rezsicsökkentés, ami a családokat védi az elszabaduló áraktól!
🟠A kampányban is fontos a jó hangulat
️
(
: Beszélgetés Varga Judit Miniszter Asszonnyal, a Dél-budai standolás után, a kerület napján.)
Kérdések és válaszok sora, de a lényeg egy: nem hagyjuk, hogy Magyarországot belesodorják ebbe a háborúba.