A háború 9. napja: rendkívüli NATO és EU külügyminiszteri tanács, Brüsszel.
✍️Századvég: a magyarok kétharmada nem ért egyet azzal, hogy az orosz–ukrán válsággal kapcsolatban hazánk olyan javaslatokat fogadjon el, amelyek korlátoznák vagy veszélyeztetnék Magyarország energia- és gázellátását.
Az orosz–ukrán konfliktussal összefüggésben az Európai Unió egységes szankciók alkalmazása mellett döntött Oroszországgal szemben. A szankciók azonban nem érintik az energia területét, így Magyarország energiaellátása továbbra is biztosított.
Ezzel szemben a baloldalon felmerült az orosz gáz elzárásának, illetve szankcionálásának gondolata. Javaslatuk szerint amennyiben a békét ki lehet kényszeríteni szankciókkal, akkor az orosz energiahordozókra ki kellene vetni.
Orbán Viktor a tegnap megjelent Mandiner-interjújában egyértelműen fogalmazott a baloldal felvetéséről:
„Ha felszámolnánk az oroszokkal való energetikai együttműködést, akkor egyetlen hónap alatt háromszorosára nőne az összes magyar család rezsiköltsége. Ezt a lépést ezért nem támogatom, ne a magyar családok fizessék meg a háború árát.”
A háború 9. napja: rendkívüli NATO és EU külügyminiszteri tanács, Brüsszel.
A legfontosabb a magyar emberek élete és biztonsága. Nem szabad olyan döntéseket hozni, amelyek célponttá változtathatnák a magyarokat
Jó reggelt, Magyarország!
Magyarországnak ki kell maradnia a háborúból! Április 3-án erről is szavazunk.
️
️ Erről, és sok minden másról beszélgettünk tegnap Győr-Ménfőcsanakon.
Hajrá, Magyarország! Hajrá, Kara Ákos!🟠
Hogy a bánatban van, hogy a baloldaliak képtelenek leállni a rosszabbnál rosszabb ötleteikkel? Mintha muszáj lenne mindennap valami őrültséget beszélniük.
Pár napja Márki-Zay még magyar katonákat és…
Az összefogás teljes, a menekültek ellátása szervezetten folyik.
30 nap múlva választunk a biztonság és a zűrzavar között.
🟠Akár helyszínt is biztosítunk a béketárgyalásoknak.
Orbán Viktor

A baloldal fogja vissza magát, fejezze be, hogy felelőtlen kijelentéseket tesz!
Gyurcsányék tizenötször emelték a rezsiárakat.
Mi azonban kiállunk a rezsicsökkentés mellett!