Orbán Viktor miniszterelnök részt vett a V4-ek és Dél-Korea csúcstalálkozóján, ahol jelen volt Mun Dzse In dél-koreai elnök is.

Ez a találkozó azért fontos, mert az új világgazdasági korszakban alapjaikban rendeződnek majd át az erőviszonyok. Egy új verseny indul meg a pandémia miatt bezárt termelőkapacitások újraosztásáért, a beruházásokért és a fejlesztésekért. A világgazdasági korszakváltásba a visegrádi országok is beneveztek, ez a közép-európai gazdasági térség stratégiai érdeke.

Mivel a gazdasági súlypontok és centrumok egyre inkább keletre tolódnak, és a versenyképesség mércéjét a kelet országai és vállalatai szabják meg, ezért rendkívül fontos a Dél-Koreával való együttműködés mélyítése. Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a kelet-ázsiai ország mindig is az innováció és a technológiai fejlődés vezető államai közé tartozott. Ráadásul a V4-es országok és Dél-Korea sok szempontból hasonló dimenzióból tekintenek a világgazdaságra, hiszen Dél-Korea GPD-je nagyságrendileg 1600 milliárd dollár, a V4-ek GDP-je pedig összesen 1100 milliárd dollárt tesz ki.

Ahogy a miniszterelnök rámutatott: „Ha egy ország lennénk, akkor a V4-ek is, éppúgy, mint Korea, tagjai lehetnének a G20-nak".

Azt, hogy a visegrádi országok és Dél-Korea stratégiai partnerei egymásnak, jól mutatja a kereskedelmi forgalom volumenének, mértékének alakulása. E tekintetben az elmúlt öt évben 40 százalékos növekedés figyelhető meg, s tavaly – a járvány gazdaságra gyakorolt negatív hatásainak ellenére – először érte el a 20 milliárd dollárt.

🤝🇰🇷A magyar–dél-koreai kapcsolatokat illetően pedig elmondható, hogy a kereskedelmi forgalom az elmúlt tíz évben tízszeresére növekedett, s 2019-ben nem egy nyugati országból, hanem Koreából érkezett a legtöbb beruházás Magyarországra. Mindezekre tekintettel döntött a két ország vezetése a kapcsolatok kiterjesztéséről a gazdaságon túl a tudományra, a kutatásra és az oktatásra is. Így megkezdődnek a tárgyalások egy koreai egyetemi campus létrehozásáról Budapesten.

️Miközben az Európai Unió versenyképességi problémákkal küzd, nekünk és Közép-Európának képesnek kell lennünk felismerni a változó gazdasági-hatalmi térben rejtőző lehetőségeket. A status quo megváltozásával lehetőség nyílik versenyelőnyre szert tenni az erőforrásokért vívott küzdelemben.

Magyarország és a visegrádi országok jó úton járnak, hogy sikeressé tegyék a közép-európai régiót, és a Dél-Koreával való együttműködés erősítése ebbe az irányba tett újabb lépés!

Ma este hatalmas lesz a tét.

A csapat, a stáb és a szurkolók is tudják: most bármi van, győzni kell.

A zöld-fehér mez és a Fradi szív kötelez.

Küzdeni mindig, feladni soha!

A NEMZETI GYÁSZNAPON EMLÉKEZZÜNK '56-OS HŐSEINKRE, DE NE FELEDKEZZÜNK MEG AZ ÁRULÓKRÓL SEM!
„A Körúton lakott egy nyolc év körüli kislány, akit csak sírni láttunk. A derekára kis benzines üvegek voltak…

Egyre szánalmasabb a pedagógusok 0,47 százalékát képviselő DK-s PDSZ vergődése
👉Néhány hét eltéréssel képesek az előző "követelésük" ellenkezőjét kiabálni, és közben persze köpködve orbánoznak.

2020…

Megvédjük az ország és Európa határait a migránsoktól, megőrizzük a rezsicsökkentés vívmányait és megóvjuk gyermekeinket az LMBTQ-propagandától.

Az jár a fejemben!
Ha Karácsony Gergely eladhatja a városházát, mert nem szeret bejárni dolgozni.
Akkor mi nyugodtan eladhatnánk Gergőt, mert nem szeretjük ahogy vezeti a fővárost.

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média