Orbán Viktor a mai napon levelet küldött Ursula von der Leyennek, az Európai Bizottság elnökének. A miniszterelnök arra mutat rá, hogy a valódi európai szolidaritás jegyében Brüsszelnek is ki kell vennie a részét a határvédelem költségeiből.

Európa továbbra is migrációs ostrom alatt áll, amely immár nem csupán a déli, hanem a keleti fronton is zajlik. Magyarországon idén már több mint 91 ezer illegális határátlépést akadályoztak meg a hatóságok – ez közel háromszor annyi, mint a tavalyi év ugyanezen időszakában. Ezzel párhuzamosan Lengyelország és a balti államok keleti határán is újabb migrációs frontvonal nyílt meg. A lengyelek csak októberben közel 10 ezer illegális határátlépési kísérletről adtak számot.

Magyarország álláspontja 2015 óta konzekvensen az, hogy a tömeges migrációt meg kell állítani. A tömeges migráció ugyanis biztonsági kockázat, amely ellen egyetlen hatásos eszköz van: a határvédelmi kerítés építése. A migráció frontvonalában lévő országok, köztük Spanyolország, Görögország, Bulgária, Szlovénia, a balti országok és Lengyelország az elmúlt években sorra építették fel a saját határvédelmi kerítéseiket.

Márpedig a határvédelem nagyon drága. A magyar adófizetőknek mindezidáig 590 milliárd forintjukba került a déli határ védelme. A lengyel törvényhozás alsóháza pedig a múlt héten döntött arról, hogy mintegy 126 milliárd forintnyi złotyt fordít csak a határvédelmi kerítés befejezésére. Magyarország mellett 12 uniós tagállam már október elején levélben fordult az Európai Bizottság elnökéhez, amelyben azt kérték, hogy a határvédelmi kerítések építésére és fenntartására uniós források is álljanak rendelkezésre.

Ezt követően az uniós tagállamok állam- és kormányfői az Európai Tanács október végi ülésén elfogadott dokumentumban egyértelmű utasítást adtak az Európai Bizottságnak. Az alapoktól kezdve újra kell építeni az Unió migrációs politikáját: a 21. század tömeges migrációjához kell alakítani a jogi hátteret, el kell fogadni, hogy a migráció a biztonságunkat is fenyegeti, és az Unió külső határainak védelmét is meg kell erősíteni. Mindehhez pedig megfelelő uniós pénzügyi forrásokat is társítani kell.

Sőt, az Európai Parlamenten is meglepő kijózanodás lett úrrá. A múlt héten a Magyarországot korábban élesen bíráló, sőt 2017-ben még a határvédelmi kerítés ellen kampányoló Manfred Weber is pénzt követelt a balti államok és Lengyelország erőfeszítéseinek uniós finanszírozására. Tomas Tobé, az Európai Parlament migrációs politikáért felelős képviselője pedig arra mutatott rá, hogy az európai szolidaritásnak az Unió külső határait védő migrációs frontországokra is ki kell terjednie. Mindezek ellenére Von der Leyen asszony október végén egyértelműen kijelentette, hogy az „Európai Unió nem ad pénzt szögesdrótok és falak építésére”.

A miniszterelnök mai levelében egyértelművé tette: Brüsszelnek kötelessége kivennie a részét a határvédelem költségeiből.

Hiszen Magyarország és a többi migrációs frontország nemcsak a saját, hanem az egész EU biztonságát garantálja. Orbán Viktor már 2017-ben is kérte az Európai Bizottságot a határvédelem költségeinek megtérítésére. Akkor Magyarország még csupán a visegrádi országok támogatását tudhatta maga mögött. Mára viszont már a tagállamok egyértelműen kinyilvánították a politikai akaratukat, amely alól Brüsszel semmilyen jogi csűréssel-csavarással nem bújhat ki.

Ideje, hogy a Bizottság megtegye azt, amit már évekkel ezelőtt meg kellett volna tennie: ismerje el, hogy a külső határok védelme az európai szolidaritás vitathatatlan megnyilvánulása, ami elismerést…

Rezsiáremelésre készül Gyurcsány legújabb bábja
👉Nem mi mondjuk, ő mondja! (videóval)

Szerinte akkor leszünk takarékosak, ha drága lesz a rezsi!
Rajtunk nem fogsz kísérletezni sem te, sem a haverjaid!…

🧨 Miközben Boris Johnson, brit kormányfő az “emberiséget fenyegető legnagyobb veszélyről” beszél a klímacsúcson Joe Biden szunyókálni kezd, és az óráját nézi…

Orbán Viktor miniszterelnök ismét felszólította az Európai Bizottság elnökét, hogy a testület térítse meg a magyar határvédelmi intézkedések költségeit, hiszen ezek az intézkedések az utóbbi…

A család intézménye súlyos nemzetközi támadások alatt áll, aki pedig a hagyományos családi értékek védelme mellett érvel, válogatott sértésekre, megbélyegzésre és kioktatásra számíthat.

Szerencsére…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média