️Strasbourg: Európa Tanács Parlamenti Közgyűlés
🤝🇸🇰Európa jövője mi vagyunk, ne hagyjuk, hogy a köztünk lévő hidakat valaha is újra lerombolják! – mondta Orbán Viktor magyar kormányfő a Mária Valéria híd avatásának 20. évfordulója alkalmából.
És valóban: ha megvizsgáljuk térségünk államainak gazdasági teljesítményét és politikai innovációra való képességét, akkor Közép-Európa valóban jobban teljesít, mint más európai régiók. Ez hatalmas lehetőség és felelősség, de sajnos az Európán belüli politikai vitákat is felerősíti. A régi erőközpontok és a nagyhatalmak nem nézik jó szemmel az önállósodást.
Éppen ezért elemi érdekünk, hogy megszervezzük magunkat. Ennek a munkának egyik legfontosabb szereplője a V4-es együttműködés. A közös kultúra és világszemlélet is összeköt minket. Mi, közép-európaiak sorsközösségben élünk, ezért gondolkodunk hasonlóan a világról. Ahogy a miniszterelnök fogalmazott:
„aligha van két olyan nép, amely annyira hasonlóan látná a dolgokat, mint a szlovák és a magyar”.
Csak a nyelvünk különbözik. Azt is meg kell tanulnunk, hogy ha nem vagyunk képesek az összefogásra, akkor – csakúgy, mint annyiszor a történelemben – térségünk a nagyhatalmi versengésnek és a birodalmi politikának esik áldozatul.
Erre emlékeztet a Mária Valéria híd is, amely a XX. században kétszer is az enyészeté lett, egyszer az első, egyszer a második világháborúban.
/posztok.hu
A Magyarok Kenyere Alapítvány, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége a 2021. évi Magyarok Kenyere jótékonysági programja során összegyűjtött búzából 1…
️



