Magyar Péter és a Tisza önkényt akar építeni, ez az alkotmánymódosítás célja
Nemrég a Dinesh D'Souza vendége voltam. Ő az amerikai konzervatív oldal egyik legismertebb publicistája, bestseller szerzője és kommentátora, műsorát milliók követik az Egyesült Államokban és világszerte.
• Magyarországon nem egyszerű kormányváltás történt, hanem egy Brüsszelhez igazodó liberális fordulat.
• Az új kormány már az első hónapokban olyan alkotmányos és politikai lépéseket tett, amelyek célja a jobboldal oldal tartós kiszorítása a politikai versenyből.
• A liberálisok ma már nem a jobboldali érvekkel vitatkoznak, hanem egyre gyakrabban magukat a konzervatív politikusokat és intézményeket próbálják félreállítani.
• A konzervatív intézmények, egyetemek, kutatóintézetek és civil szervezetek elleni fellépés nem magyar sajátosság, hanem egy Európa-szerte megfigyelhető politikai minta.
• Ami ma Magyarországon történik, az túlmutat Magyarországon. Európa jövőjéről, a nemzeti szuverenitásról és a demokrácia működéséről szóló vita része.
A beszélgetés itt megnézhető: https://m.youtube.com/watch?v=InscUNJ6VFc&ra=m
/posztok.hu

Külső elvárás Orbán Viktor távoltartása a politikai pozícióktól? A Tisza utasításra cselekszik? Érdekes felvetés Schiffer Andrástól.


