„Új európai berendezkedésre van szükségünk”, hogy leváltsuk az „antidemokratikus” és „elavult” brüsszeli rendszert!

Jordan Bardella, a francia jobboldal vezetője, a Patrióták elnöke és a 2027-es elnökválasztás legesélyesebb befutója tűpontos értékelést adott a Politico-nak Európa jelenlegi helyzetéről.

Bardella szerint:
👉Az Unió politikája és filozófiája „mélységesen antidemokratikus”.
👉Az irány, amerre halad, „már nincs összhangban a világ fejlődésével”.
👉Minden, amit Brüsszel képvisel – a globalizációt, tömeges bevándorlást, a gazdasági hanyatlást és bürokratikus túlszabályozást – az mára „teljesen elavult“.

Az Európai Unió jelenlegi formájában és hatáskörében már valóban nem képes kezelni azokat a nagy kihívásokat, amelyekkel Európa nemzeteinek szembe kell nézniük.

De mielőtt bárki azt gondolná, hogy Bardella és a Patrióták szét akarják verni az EU-t, jó tisztázni, hogy közel sem erről van szó. Bardella pontosan ugyanazt mondja, mint amit Orbán Viktor is már tíz éve: az Uniót nem lebontani, hanem átalakítani kell, másképp nem éli túl az előtte álló kihívásokat.

A világban mindenhol máshol visszatérőben vannak azok az eszmék, amelyeket a globalizmus – és Európában Brüsszel – mindenáron meg akart semmisíteni: a nemzet, a határok és a szuverén nemzeti érdekek védelme. Bardella szerint ideje, hogy Európa is felvegye a lépést a világ többi részével, másképp a 21. század vesztesei között fogja végezni.

Ebben a folyamatban hivatott vezető szerepet betölteni a Patrióták köré csoportosuló nemzetközi mozgalom, amelynek nemsokára Bardella már francia elnökként állhat az élén. A Patrióták alapítójaként a magyar nemzeti oldal is ugyanúgy fontos szerepet kap, ha egy ideig még ellenzékben is.

Európa átalakulása és a brüsszeli birodalmi projekt bukása elkerülhetetlenek. Azokkal együtt, akik utolsó pillanatban kapaszkodtak fel erre a szakadék felé robogó vonatra.

Hamis számokra nem lehet valódi megoldásokat építeni.
Ha a kormány nem a hivatalos uniós szegénységi adatokból indul ki, akkor hogyan akarja teljesíteni a vállalásait?
Hogyan fogja csökkenteni azok…

Ma is sok izgalom várható az Országgyűlésben.
A soha fel nem épült migránstábor ügye mellett Ruff Bálintot is kérdezni fogom az általa letagadott kirúgások ügyében.

A HírTV-nek nyilatkoztam a Tisza-kormány által
sunnyogva kommunikált 220 ezer családot érintő kamatstop eltörléséről,
az adófizetőknek a korábbinál háromszor, négy év alatt 500 millió Ft-tal többe…

Tényleg ezt akarja beadni Magyar Péter a magyaroknak?

Sokadszorra vált vandalizmus áldozatává a dunavecsei Szűzanya-szobor. Keresztény szimbólumaink soha nem lehetnek az agresszió és az erőszak célpontjai. Kulturális és vallási örökségünk közös értékünk,…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média