A Tisza Párt azért fogja elbukni a választást, mert a magyar emberek átlátnak a kétszínű, hazug politikájukon. Hiába próbálják letagadni, hogy ők lennének a brüsszeli megszorítások és adóemelések hazai végrehajtói, a szakértőik folyamatosan kikotyogják, hogy mik a valódi terveik.
A Tisza gazdaságpolitikájának középpontjában az adóemelés áll. Dálnoki Áron, a Tisza Párt gazdasági munkacsoportjának vezetője az etyeki fórumon hosszasan érvelt a progresszív adórendszer mellett, majd örömmel látta, hogy a hallgatóság többsége is egyetért vele: „Aki azt mondja, hogy progresszív, az tartsa fel a kezét!”
Bokros Lajos nyíltan beszélt arról, hogy a Tisza szekerét tolja. A baloldali gazdasági szakértő, egykori politikus elkerülhetetlennek tartja a többkulcsos szja bevezetését. Szerinte „hosszabb távon mindenképp Magyarországon is már egy többkulcsos adórendszer bevezetését fogja előirányozni [...], a három kulcsnak úgy kéne kinézni, hogy 10-20-30%. [...] Meg kell nézni, hogy a maihoz képest több szja-bevételt milyen kulcsokkal és milyen sávhatárokkal lehet beszedni, ez pedig nagyon fontos, mert az szja-bevétel nemzetközi összehasonlításban Magyarországon nagyon kicsi.”
A nyugdíjasok sincsenek biztonságban. Simonovits András, a Tisza Párt nyugdíjszakértője szerint a jelenlegi rendszer túl bőkezű az induló nyugdíjaknál. Úgy vélik, csökkenteni kellene a mostani összegeket, mégpedig úgy, hogy megadóztatják azokat. Egy interjúban egyenesen úgy fogalmazott: „ha én lennék a miniszterelnök, a Nők40-et igénybe vevők járulékmentességét megszüntetném”.
Bokros Lajos korábban egy háttérrendezvényen arról beszélt, hogy „ezt [a 13. havi nyugdíjat] nagyon nehéz lenne mondjuk visszavenni, és biztos, hogy ezzel nem lehet választás nyerni, hogy na, én meg akarom szüntetni a 13. havi nyugdíjat.” Egy másik interjúban pedig világossá tette: „Nyilvánvalóan tovább kell folytatni majd a nyugdíjkorhatárnak az emelését, vagy ha valaki úgy akarja fordítani a helyzetet, hogy hát ő hamarabb nyugdíjba megy, azt lehet, de akkor kevesebb pontot fog szerezni, és majd 20 év múlva nehogy – ha még akkor is él – akkor nem lehet követelni, hogy akkor viszont kapjak szociális ellátást.”
Petschnig Mária, a Tisza programírója pedig relativizálta a 13. havi nyugdíjat: „A 13. havi nyugdíjat nem is lenne szabad annak nevezni, az már egy jutalom, egy plusz juttatás, tehát azt másképp kellene elosztani.”
Az anyák adómentessége szintén célkeresztben van. Surányi György, a TISZA gazdasági szakértője szerint szerint „nyilván az a cél, ha lesz egy új kormány, hogy azonnal hozzá fogjon ennek a szerkezetnek a változtatásához”.
Bokros Lajos a többgyermekes édesanyák szja-mentességét „a leggonoszabb változás”-nak nevezte: „Ezt az adórendszert még megterhelik a kedvezmények és mentességek, ahol a leggonoszabb változás most történik, azáltal, hogy bevezetik a háromgyerekes anyáknak az élethosszig tartó szja-mentességét.”
Magyar Péter pedig a választásokra időzített intézkedésekről beszélt lekezelően: „Csak négyévente a választásokkor dobnak oda ilyen koncokat, amivel próbálják meggyőzni a hölgyeket.” Az adómentesség kétgyermekes anyákra való kiterjesztését pedig fenntarthatatlan, „ócska hazugság”-nak nevezte.
Petschnig Mária Zita egy szolnoki fórumon eszement dolognak minősítette a gyermekes családok adókedvezményeit: „Ilyen ötlet, hogy aki két gyereket szült valaha, és most már mit tudom én, 55-60 éves, annak nem kell fizetni szja-t? A gyerekek is már nagyok, tehát olyan eszement dolgokkal, mint amit ’22-ben csináltak, hogy visszaadjuk az előző évben levont összes szja-t, szóval olyan eszement dolgokkal jönnek […]”.
A Tisza politikusai és szakértői a rezsicsökkentést is támadják. Magyar Péter szerint az egész nem több mint „humbug”.
Bódis Kriszta, a TISZA társadalompolitikai szakértője így fogalmazott: „Tudatformálás a rezsicsökkentés. Arra ráállítani az embereket, hogy neked jogod van kevesebbet fizetni az energiáért, és hogyha te kevesebbet fizetsz, az egyenlő jó dolog. Pedig valamikor, ha többet fizetsz valamiért, az sokkal jobb dolog.”
Surányi György „lehet egy olyan pillanat, amikor azt lehet mondani, hogy meg lehet kérdőjelezni a rezsicsökkentést.”
Gerzsenyi Gabriella, a TISZA EP képviselője pedig ennél is egyértelműbb kijelentést tett: „Számtalanszor leírtam jómagam is még brüsszeli tisztviselőként, hivatalos jelentésekben, hogy a rezsicsökkentéssel maga alatt vágja a fát az ország, véget kellene neki vetni.”
A Tisza Párt kampánytanácsadója, a baloldali Kéri László sem ért egyet az alacsony energiaárakat biztosító intézkedéssel: "a rezsicsökkentésről meg minden szakember elmondja, az most már a világ blöffje."
Nem véletlen, hogy mindezt próbálják elhallgatni. A tiszás politikusok és tanácsadók többször is elmondták: a gazdasági programot titkolni kell, mert megszorításokra készülnek. Kéri László kampánytanácsadó szerint a Tisza végre fogja hajtani azokat a brüsszeli gazdaságpolitikai elvárásokat, amelyeket az Orbán-kormány 3-4-5-6 éve nem hajlandó.
Ruszin-Szendi Romulusz, a TISZA országgyülási jelöltje nyíltan beszélt arról, hogy „először a legfontosabb az, hogy nyerjünk. Most már hetente ülünk le, hogy a kormányprogramot elkezdjük faragni. Ami nem biztos, hogy közkinccsé lesz téve…”.
Bod Péter Ákos pedig elemzőként erősítette meg: „itt a megszorításokat folytatnia kell, ezért ő – mármint Magyar Péter – nagyon bölcsen erről nem beszél. A maga szempontjából bölcsen. Mi, elemzők, nem kérdezünk rá, […] mert összenézünk, és tudjuk, miről van szó.”
A legismertebb elszólás Tarr Zoltántól, a TISZA alelnökétől és EP képviselőjétől származik, aki egy etyeki Tisza-fórumon arról beszélt, hogy a választásokig nem lehet beszélni a programjukról, mert belebukhat a Tisza: „Nem fogok mindent elmondani, mert akkor megbukunk. […] Most nem lehet erről beszélgetni. Itt most magunk között természetszerűleg lehet, és majd, ha ez kikerül, akkor magyarázkodok. [...] És számtalan olyan dolog van, amiről nem lehet beszélgetni. [...] Választást kell nyerni, utána mindent lehet.”
Magyar Péter is pontosan tudja, miért kell hallgatni az adóemelési tervekről. Egy nyilvános beszélgetésen ő maga mondta a kormány hosszú távú adócsökkentési politikáját kritizálva: „Úgy nem tudsz választást nyerni, hogy azt mondod, hogy »akkor ezt kivezeted«, hogy »akkor adókat emelsz«...”.
Ez a Tisza valódi programja: adóemelés, nyugdíjcsökkentés, megszorítások bevezetése, a családtámogatások kivezetése, a rezsicsökkentés megszüntetése – és minderről hazudni az utolsó pillanatig. De a magyar emberek ezt világosan látják. Ezért fognak a nemzeti kormány mellett dönteni, mert tudják, hogy a Fidesz a biztos választás.
/posztok.hu



️Újabb magyar szabadult Venezuelában
️Hallotta már róla?