„Illúzió”, „humbug” – ezt gondolja Magyar Péter és a Tisza Párt a rezsicsökkentésről. A párt vezető szakpolitikusa, Bódis Krisztina szerint az embereknek nincs joga kevesebbet fizetni az energiáért és szerinte „van, amikor többet fizetsz valamiért, az sokkal jobb dolog”.

Ez a Tisza programja – megszüntetnék az alacsony energiaárakat biztosító intézkedéseket. Ez valójában Brüsszel elvárásainak teljesítése, amelynek következménye a magyar családok számára katasztrofális lenne.

A rezsidíjak több mint három és félszeresükre nőnének, ha megvalósulnának a Tisza Párt elképzelései és a magyar embereknek a jelenlegi ár helyett a piaci szintet kellene fizetniük,

Mindez több mint egymillió háztartást sodorna fizetésképtelenségbe, vagyis 2,8 millió magyar ember kerülne súlyos egzisztenciális válságba.

Egy átlagos háztartás áram- és gázszámlája évente 510 ezer forinttal emelkedne, az alacsony jövedelmű családok esetében pedig a növekedés 540 ezer forint lenne.

A rezsicsökkentés bevezetése óta Magyarországon csökkent a legnagyobb mértékben az energiaszegénység a teljes Európai Unióban. Míg 2010 előtt a háztartások negyede nem tudta időben befizetni közüzemi számláit, addig mára ez az arány 7 százalékra esett vissza, ami 287 ezer háztartást jelent. Magyar Péter programja azonban visszalökné az országot a legmélyebb pontra: az arány 29 százalékra ugrana, ami 1,2 millió háztartást érintene.

A Századvég számításai szerint hatások különösen súlyosan érintenék a legszegényebbeket. Miközben a leggazdagabbak terhei évi 495 ezer forinttal nőnének, addig a legalsó jövedelmi ötödben élőknek 540 ezer forinttal növekednének a rezsiköltségeik.

Magyar Péter politikája tehát kettős szorítás alá helyezné a magyar családokat: megszüntetné a rezsicsökkentést, és drasztikusan emelné az adóterheiket. Ez teljesen tönkretenné a magyar családokat.

„Összességében Ursula von der Leyen beszéde valószínűleg nem tartalma, hanem az elmondását övező körülmények miatt tarthat igényt a maradandóságra.”

A Ludovika.huÖt perc Európa című blogján az Európai…

Megtartottuk az EGT és a Norvég Finanszírozási Mechanizmusok 2021-2028 időszakra vonatkozó együttműködési megállapodásairól szóló kétoldalú tárgyalás második fordulóját. A delegációt Jon Eric Strømø,…

Folytatják a Kész átverést!

A tegnapi videómban pont ezt említettem:
👉áram esetén 1️⃣0️⃣0️⃣%-os,
👉gáz esetén 3️⃣0️⃣0️⃣%-os emelést jelentene
a rezsicsökkentés megszüntetése.
️Ez az intézkedés nem…

Stratégiai gondolkodás a gazdaságpolitikában, stratégiai gondolkodás a vállalkozásoknál: bővülő munkalehetőségek és jól képzett fiatalok.

A Claas törökszentmiklósi gyára jól szemlélteti, hogy honnan…

Lomtalanítás volt a baloldalon, vettek új bútorokat (Magyar), új függönyt (Tisza). Ha elhasználódnak, ugyanúgy fogják kidobni őket, mint az előzőket.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média