Hétfő reggeli kis színes hír Németországból: német civil szervezetek most büntetőfeljelentést tettek a saját kormányuk ellen, mert szerintük nem tettek eleget azért, hogy Pakisztánban várakozó afgánokat minél hamarabb Németországba hozzanak.
Ez a hozzáállás az évek óta erőltetett „Willkommenskultur” következménye: a migráció bátorítása, a valóság figyelmen kívül hagyása és a felelősség áthárítása. A német liberálisok mára odáig jutottak, hogy a saját állami intézményeiket perlik, mert azok nem importálják elég gyorsan a migránsokat.
A magyar álláspont ezzel szemben világos:
👉 Nem a migrációt kell szervezni, hanem lezárni a határokat.
👉 Nem Európába kell hozni a problémát, hanem helyben kell segíteni.
👉 A mostani menekültügyi szabályrendszer keretében a probléma nem kezelhető, teljesen új jogi keretrendszert kell alkotni.
Az az ország, amely nem védi meg a határait, előbb-utóbb elveszíti az identitását. Miközben több tízezer afgán vár a Németországba való bejutásra, mi továbbra is kitartunk a határvédelem és a nemzeti szuverenitás politikája mellett.
/posztok.hu
Könyvajánló: Buda & Pest – Egy város zivataros századaiból (az Év Könyve 2023) 

️


Szívből gratulálok, Marika!
️
Egy igazi vidéki “éttermiségi” nálunk!
Üdv a csapatban, Laci!