Jobboldal, balra indexelve – politikai tanulságok Németországból

Az MCC Feszt egyik előadásán Bauer Bence, az MCC Magyar–Német Intézetének igazgatója, Maximilian Tichy, a Tichys Einblick videós tartalmakért felelős vezetője, valamint Saskia Ludwig, a CDU politikusa, a német Bundestag tagja arról beszéltek, miért gyengül a klasszikus jobbközép Németországban – és mit tanulhat ebből a jobboldal Európa-szerte.

Elhangzott, hogy miközben Magyarországon a kormánypártok egységesek és stabilak, 50% körüli társadalmi támogatottságot élveznek, Németországban a jobbközép megosztott – a CDU és az AfD támogatottsága külön-külön mindössze csak 25%-os, és egyedül egyikük sem képes áttörést elérni, mert nem hajlandóak a változásra. Márpedig „a politikusoknak kell megváltozniuk, nem a választóknak.”

️Maximilian Tichy élesen fogalmazott: „a CDU nem teljesítette az ígéreteit – pedig megtehette volna.” Miközben tíz éve beszélnek a migráció szigorításáról, a valóságban semmi sem történt. A német politika ma inkább azon vitázik, hogy a matracvásárláshoz kell-e újrahasznosítási tervet kialakítani – miközben az ország sorsát érintő kérdésekben bénult a döntéshozatal.

Saskia Ludwig belátta, hogy a választások után nem tudták betartani az ígéreteiket, mert előbb mély reformokra lett volna szükség.

A panelbeszélgetés tanulsága világos: ha egy jobboldali párt nem képviseli egyértelműen az értékeit, nem mutat víziót és erőt, akkor a választók elfordulnak tőle. A hitelesség nem retorika, hanem következetes cselekvés kérdése.

Támad az SZDSZ!

Magyar Péter a régi liberális hálózat újraszervezésén dolgozik: ugyanazok a háttéremberek, ugyanaz a szellemi kör.

A hírek szerint a TISZA most Markó Bélában keresi erdélyi…

A Lakmusz cikke lényegében megerősíti Orbán Viktor tusványosi beszédének főbb állításait

A Lakmusz által közzétett tényellenőrzés célja az volt, hogy rávilágítson a miniszterelnök tusványosi beszédében…

Zsinórban másodszor is a Mohamed lett a leggyakoribb újszölött fiú név Angliában. Mindezt úgy, hogy egyéb formái, mint a Mohammed vagy Mahammad, külön névként szerepelnek a listán.

A tömeges…

Michael Shellenberger, a világ egyik legismertebb környezet- és energiapolitikai szakértője szerint a Nyugatot nem elsősorban az éghajlatváltozás, hanem a kollektív klímaszorongás bénítja meg.…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média