Világszerte változóban a politikai status quo

️Jó ideje beszélünk arról, hogy a neoliberális világrendnek leáldozott, és hamarosan eljöhet a szuverenitás kora. Ha visszatekintünk 2024-re, és előrenézünk az előttünk álló évre, kétség sem fér hozzá, hogy helyesen értelmeztük a világot.

2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ választási szuperév volt: mintegy 80 országban voksoltak. Az eddigi kormánypártok népszerűsége több helyen 10-20 százalékponttal is visszaesett, ugyanis a Pew Research Center kutatása szerint világszinten a választók 60 százaléka volt elégedetlen a demokrácia állapotával a saját hazájában. Nem véletlen tehát, hogy Donald Trump győzött Amerikában; itt, Európában pedig számos országban megerősödtek a szuverenista jobboldali és bevándorlásellenes erők, sorra nyerve a választásokat. Sőt, az európai parlamenti választásokon a kontinens egyik legjobb eredményével győzött a Fidesz-KDNP.

2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣-ben tovább folytatódik ez a „turbulencia”: számos fontos választás áll előttünk. Ausztriában ma kormányalakítási felkérést kapott a választásokon győztes jobboldali FPÖ elnöke. Mai hír az is, hogy lemondott Kanada miniszterelnöke, Justin Trudeau. Európa betege, Németország is választások elé néz, ahol szintén jobboldali fordulat van készülőben.

Míg a világ legtöbb részét az instabilitás jellemzi, Magyarországon lassan 15 éve politikai stabilitás van - nem csoda, hogy el sem mer indulni az ellenzék az időközi választásokon. A tanulság az, hogy az emberek és a haza érdekeit szem előtt tartó politika előbb-utóbb győzedelmeskedik a globalista elitek kiszolgálása és értelmetlen ideológiák követése felett.

Kicsi elszólta magát, csak hát azért a valóság más! Azért nem fog beülni a Parlamentbe mert akkor le kellene mondania EP mandátumáról és le lehetne vele szembe folytatni az eljárást.
Csak nem…

️Magyar Péter és Gyurcsány Ferenc ismét Brüsszel parancsait hajtják végre, miközben mi a magyar emberek érdekeit képviseljük.A jövőnkről csak mi dönthetünk, és nem engedjük, hogy külföldi érdekek…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média