Radosław Sikorski lengyel külügyminiszter szerint Orbán Viktor magyar miniszterelnök békemissziója értelmetlen és nem vezethet célra. Szerinte „jogosan juthatunk arra a konklúzióra, hogy Oroszországgal – a mai állapotában – nem lehet békét kötni”. Mondjuk, ahogy a lengyel külügyér próbálja, úgy biztosan nem. Nem kell ugyanis sztárdiplomatának lenni ahhoz, hogy tudjuk: párbeszéd és kommunikáció nélkül nem zárható le a konfliktus, nem lehet béke. Ezt a párbeszédet hivatott előmozdítani Orbán Viktor békemissziója.

Volt idő, nem is olyan rég, amikor Sikorski még tudta ezt. A georgiai–orosz konfliktus idején ő is, és az országa miniszterelnöke is az Oroszországgal folytatott párbeszéd fontosságában látta a konfliktus lezárásának kulcsát.

Tizenöt évvel később már nyoma sincs ennek a józanságnak. Ugyanaz a Lengyelország, ugyanaz a Tusk miniszterelnök, ugyanaz a Sikorski külügyminiszter. Mi változott?
A válasz egyszerű: az Egyesült Államok elvárása. A jelenlegi demokrata vezetésnek ugyanis más az elvárása most, mint akkor volt. A mostani lengyel vezetés meg annak szalutál, amit éppen elvárnak.
Na, ilyen az, amikor valaki nem a saját nemzeti érdekei, hanem a nagyhatalmi protektora érdekei mentén határozza meg az országa külpolitikáját.

A lengyel kormány ráadásul az amerikai demokrata elit progresszív elvárásait teljesíti odahaza is. Ezerrel dübörög a genderideológia; a politikai ellenfeleket, a lengyel hazafiakat pedig állami eszközökkel igyekeznek ellehetetleníteni.

Mi, magyarok, a régi és örök szövetségesek pedig csak állunk és nézünk, hogy hova lett az egykor olyan büszke és független lengyel külpolitika.

Ukrajna zsarol bennünket
Az, hogy nem engedik át a Magyarországnak szánt kőolaj jelentős részét, az egy zsarolás.
Mindent megteszünk, hogy megvédjük Magyarország energiaellátását!

🤝 Találkozás egy régi baráttal, Rusz Harry Alex nagykövet úrral, akivel korábban az Európa Tanács helyettes vezetőjeként együtt küzdöttünk a magyar érdekekért.

Ma fogadtam Aleksandra Đurovićot, Szerbia magyarországi nagykövetét.
A magyar elnökség egyik prioritása az érdemalapú, kiegyensúlyozott és hiteles bővítéspolitika. Szerbia 2012 óta az Európai Unió…

Az európai parlamenti választások üzenete a változás iránti igény. Az európai polgárok jobb teljesítményt várnak az Európai Uniótól.

Az EU Tanács magyar elnökségének az a politikai felelőssége, hogy…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média