️ A reprezentativitását elvesztő, baloldali szócsőként működő Pedagógusok Szakszervezete újra vádaskodik. Egy dolgot tisztázzunk: a tanári pálya hivatás, és a magyar kormány ennek a hivatásnak a megerősítésére törekszik. Ezt a célt szolgálja majd a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemeskürty István nevével fémjelzett új tanárképző kara is.

Az NKE feladata a magyar állam működtetésében legfontosabb szerepet vállaló szakemberek képzése, a tanári pálya pedig éppúgy e közszolgálat része, mint az egyetem által lefedett többi hivatás. Az NKE tanárképzését választók olyan gyakorlatorientált, mentortanárok által támogatott, kiscsoportos képzésben részesülnek, amelynek keretében tanár- és bölcsészdiploma megszerzésére egyaránt lehetőségük nyílik. A Nemeskürty István tanár, Széchenyi-díjas és Kossuth-nagydíjas író, irodalom- és filmtörténész nevét viselő kar célja az is, hogy az egyetem képzésein végző tanárok, pedagógusok korszerű, de egyben időtálló, identitáserősítő, ugyanakkor indoktrinációtól mentes tudást adjanak át a diákjaiknak, és az oktatási feladatokon túl élen járjanak a közösségszervezésben is.

A pedagógusok évek óta szólalnak fel a magasabb fizetés, a jobb oktatás és a több lehetőség érdekében, az őket védeni hivatott szakszervezet pedig ezek ellen a célok ellen beszél.

Az Orbán-kormány 2010 óta folyamatosan a társadalmi kohéziót erősíti és felzárkózást segíti az oktatáspolitikai víziójával. Ma több a munkahely, magasabbak a fizetések, és kevesebb a szegény ember, mint a baloldal idején. Modernebbek az iskolák, magasabb a tanárok bére, mint bármikor korábban, aminek következtében újra nő a tanári pálya megbecsültsége. Ez az, ami ellen a baloldali szakszervezet tiltakozik.

Íme néhány adat és háttér:

Növeljük a pedagógusok bérét: idén januártól átlagosan 32,2 százalékkal nőtt a tanárok, az óvónők és a szakképzésben oktatók bére, az emelés pedig a következő években is folytatódik. Ettől azt várja a kormány, hogy tovább növekedjen a pedagóguspálya iránti érdeklődés, a pályán tudják tartani a legjobb képességű tanárokat, és sikerüljön visszavonzani a pályaelhagyókat is. Az átlagnál nehezebb feladatokat ellátó, hátrányos helyzetű térségekben dolgozó tanároknak pedig a fentieknél is 20 százalékkal magasabb fizetés garantált.

Megbecsüljük a tanári hivatást: a tanári hivatás önálló jogállást érdemelt, ami a pedagógus-életpályáról szóló törvénnyel megvalósult. Becsüljük meg azt, aki többet tesz a gyermekekért – ezt szolgálja a törvény, mellyel a kormány célja, hogy az oktatás színvonalát tovább növelje.

Iskolákat újítunk meg: az utóbbi időszakban számos iskola megújult. Az elmúlt öt évben 4576 óvodai és iskolai fejlesztés indult el, illetve valósult meg közel ezer milliárd forint értékben. A Modern Városok Program keretében 2016 óta több mint 60 milliárd forint értékben zajlott köznevelési intézmények fejlesztése. A Magyar Falu Program indulása óta megújult ezer kistelepülési óvoda és iskola, kétezer óvodai játszóudvar és közterületi játszótér épült, valamint bölcsődéket is fejlesztettünk.

Fejlesztjük a közoktatást: ingyenes tankönyveket biztosítunk a diákoknak. Új digitális eszközök állnak a korszerű oktatás szolgálatában. Több ezer intézményben történt internetsávszélesség-bővítés, illetve épült ki wifihálózat, ezenfelül 2018 óta több mint 330 ezer notebook jutott el az iskolákhoz. Kedvezményes étkezési lehetőséget biztosítunk, továbbá 40 ezer hátrányos helyzetű diák kap ösztöndíjat.

Növeljük a felsőoktatás versenyképességét, hogy a magyar fiatalok a jövő nyerteseivé válhassanak: korábban soha nem látott összeget fordítunk a felsőoktatásra. 2022-ben a felsőoktatási források több mint 1000 milliárd forintot tettek ki, ami a tervezett GDP közel 2 százaléka. Ez a legmagasabb értékek között van Európában. 2023-ban pedig 100 milliárd forinttal több forrás jutott a felsőoktatásra, mint 2022-ben.

Az oktatás mindig befektetés a jövő generációiba, nemzetstratégiai kérdés. A baloldal ugyan külföldi megbízóik érdekét követve mindent megtesz azért, hogy elvegye a tanárok béremelését, megakadályozza az egyetemeink fejlesztését, de ezúttal sem fognak sikerrel járni. Nekik is ideje lenne nem Magyarország ellen, hanem Magyarország érdekében dolgozniuk. Higgyék el, megéri!

A közös mezőgazdasági politika és Európa élelmiszerellátása alapvető stratégiai, biztonsági kérdés.

65 évvel ezelőtt gyilkolták meg a kommunista pribékek Mansfeld Péter csepeli vasesztergályos tanulót, Kádár-Apró-Dögei emberiességellenes, aljas bosszújának és hazug propagandájának legfiatalabb…

Meglepő érdekazonosság Franciaországgal!

🤝A francia külügy politikai igazgatóját, Mondoloni urat fogadtam a nagykövet asszonnyal!

A szociális kérdésekben kevéssé, de a biztonságpolitikában annál több…

Indul a brüsszeli csúcs. A legfontosabb kérdés az ukrán gabona ügye. Az ukrán dömping lassan tönkreteszi az európai és a magyar gazdákat.

A magyar álláspont világos: meg kell védenünk a gazdáinkat! -…

Kerekasztal-beszélgetéssel folytatódott a nap Szovátán

Jakab Istvánnal, a MAGOSZ elnökével, az Országgyűlés alelnökével, valamint Vincze Lóránt európai parlamenti képviselővel többek között a magyar…

🤝Partnerként tekintünk az erdélyi gazdákra

Ennek lehetőségeiről beszéltem ma Szovátán, az 5. alkalommal megrendezett Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.

Örömteli látni azt az összefogást…

Magyarország továbbra sem szállít fegyvereket és nem fogunk katonákat sem küldeni a frontra. A kormány és a Fidesz frakció a háború kitörésének első napja óta a béke oldalán áll

Indul a brüsszeli csúcs.

A legfontosabb kérdés az ukrán gabona ügye. Az ukrán dömping lassan tönkreteszi az európai és a magyar gazdákat.

A magyar álláspont világos: meg kell védenünk a gazdáinkat!…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média