„A szerző egy olyan sajátosan magyar taktika kidolgozásában való együttgondolkozásra hívja könyvének olvasóit, amely alkalmassá teszi hazánkat a XXI. század nagy konfliktusában való helytállásra.”…
Hamarosan indul a Mathias Corvinus Collegium új központjának építése Budapesten.
A beruházás célja egy olyan, világszínvonalú infrastruktúrával rendelkező oktatási objektum létrehozása, amely a magyar építészeti tradíciókat viseli magán, és amely a Kárpát-medence kiváló tehetségeinek központjává válhat az elkövetkező években.
A projekt első fázisa a Munkásőrség terhelt múltú, leromlott állapotú, menthetetlen épületének bontásával kezdődik, amelyet követően egy új, modern komplexumot alakítanak ki. Az épület belső tereiben a jövőben magasabb fokú kihasználtság biztosítja a széles körű oktatást, közvetlen környezetében pedig megnövelt zöldfelület fogadja nemcsak az MCC-s diákokat, de a budapesti lakosokat is.
Ahogy az épület tervezője, a Prima Primissima-díjjal is elismert, Ybl Miklós-díjas építész, Ferencz Marcel vélekedett: „az MCC központja az az épület, amely Mátyás óta keresi a helyét, hiszen az ő korában jött létre a Kárpát-medencei tudásközpont. Tiszteletére azt az építészetet hozzuk előtérbe, a magyar, és nem az itáliai reneszánszt, ami kevert, lendületes, izgalmas. Amit csak mi, magyarok tudunk".
A budapesti központ mellett az MCC számos nagy múltú, leromlott állapotú épületet újít fel a Kárpát-medencében. Így újulhat meg többek között a debreceni Aranybika, a pécsi Nemzeti Kaszinó, a miskolci Avas Szálló, valamint a patinás zalaegerszegi Kummer kávéház is.