A magyar családpolitikának olyan eredményei vannak, amelyek a Holdról is látszanak – summázta Varga Judit igazságügyi miniszter közösségi oldalán beszédét, mellyel a 110 éves a magyar családtámogatási rendszer című konferenciát nyitotta meg.

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány és a Batthyány Lajos Alapítvány által szervezett eseményen a tárcavezető leszögezte: a kormány továbbra is fenntartja és fejleszti a családtámogatási rendszert. Ugyanakkor figyelmeztetett arra is; fontos, hogy ne azért vállaljnak gyereket a családok, mert azzal pénzhez juthat a háztartás, hanem fordítva, ha valaki gyereket szeretne, annak ne legyen anyagi akadálya. Az eredmények között említette, hogy a termékenységi ráta 1,2-ről 1,6-ra változott az elmúlt tizenkét évben, a házasságkötések száma nőtt, a válások száma és abortuszok száma csökkent.

Negyven éve tart a demográfiai tél Magyarországon, de ez a kormány volt az első, amely elkezdett foglalkozni a problémával – emelte ki előadásában Beneda Attila is. A kormány családügyekért felelős helyettes államtitkára rámutatott, hogy a jobboldali kormányzás kezdetén még csak 24 százalék volt munkaalapú juttatások aránya, de 2022-re ez az arány 80 százalékra emelkedett.

Jan Gregor, a cseh Pro Rodinu szövetség alelnöke véleménye szerint a társadalom alappillére a házasság és család, ezért rendkívül helyesnek tartja, hogy ezen intézmények és a gyermekek jogai Magyarországon alkotmányos védelmet élveznek. Nem tartja helyesnek, hogy az aktivisták a média által sulykolt iránymutatás szerint próbálják módosítani a családpolitikát, annak ellenére, hogy az tagállami hatáskör az Európai Unióban.

Jorge González-Gallarza, a Fundación Civismo ügyvezető igazgatója spanyol demográfiai helyzet elmúlt másfél évtizedéről tartott előadást. Az ebben az időszakban tapasztalható népességnövekedés szerinte főleg a migrációnak volt köszönhető, tavaly például Spanyolországba fél millió menekült érkezett. Véleménye szerint nem csak az a probléma, hogy a spanyol kormányzat nem hajlandó szembenézni a demográfiai krízissel, hanem hogy nem kéri ki az emberek véleményét. Kifejtette, hogy a spanyol politikai vezetők rendkívül megosztottak, nincs köztük konszenzus a demográfiai fordulat elérésében.

Az első szakmai panel részvevői között volt Szuromi-Kovács Ágnes, a Családbarát Magyarország Központ Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője; Király Nóra, Fiatal Családosok Klubjának alapítója; Sebestyén Géza, az MCC Gazdaságpolitikai Műhelyének vezetője; illetve Asztalos Péter, az MNB vezető közgazdasági elemzője. A panelt Kacsoh Dániel, a Mandiner főszerkesztő-helyettese moderálta. Egyetértés mutatkozott a részvevők között a beszélgetés során, miszerint sok változás történt 2010 után a magyar családtámogatások területén, melyek közül a legfontosabb, hogy nagyobb szabadsága van az egyénnek (elsősorban az édesanyának) eldönteni, ő mit szeretne és mi lenne jó a családjának.

A konferencia második szakmai panelbeszélgetésén Molnár Balázs, a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) stratégiai és koordinációs elnökhelyettese, Németh Erzsébet, a Pénzügyi Szemle folyóirat felelős szerkesztője, Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető kutatója és Törcsi Péter, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kuratóriumi tagja és az Alapjogokért Központ operatív igazgatója vettek részt. A beszélgetést Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus elemzője moderálta.

A beszélgetésen szó esett a családok anyagi és jogi támogatásáról és védelméről, és a gyermekek társadalmi megítéléséről. Molnár Balázs kifejtette, hogy bár a termékenységi ráta elmúlt évtizedes, Európában rekordmértékű növekedése kedvező, még mindig nem elégséges. Németh Erzsébet a jövőbeli feladatokat is részletezte, melyek közül a családok mentálhigiénés állapotának javítása az egyik legfontosabb. Törcsi Péter szerint fontos a bizonyos értékek melletti elköteleződés, Pásztor Szabolcs pedig rámutatott a társadalom korösszetétele és a gazdasági szerkezet közötti összefüggésekre.

A családbarát politika az élet politikája! – fogalmazott a záróbeszédben Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója, a KDNP országgyűlési képviselője.

ℹ️ A napjainkban magától értetődőnek számító, és hazánkban igen kiterjedt családtámogatási rendszer hosszas fejlődési út eredménye. A kezdetek 110 évvel ez előttre nyúlnak vissza, bár Magyarországon a családok támogatásának és szociális védelemnek a szükségessége már az 1900-as évek elején megfogalmazódott. Az első tényleges családpolitikai támogatás az 1912-ben bevezetett családi pótlék volt. Innentől kezdve hosszú utat járt be a szociális háló e formája.

Ma már a családpolitikai támogatások körében rendkívül sokszínű támogatások és kedvezmények érhetőek el, melyek a családoknak a már a gyermekek megszületése előtti időszaktól egészen a felnőttkorukig nyújtanak különféle kedvezményeket.

A polgárőrségért végzett elévülhetetlen munkájáért Kopácsi Sándor Polgárőr Érdemrendet vehetett át Bokányi Zoltán, a Bajai Polgárőr Egyesület elnöke!👏
Szívből gratulálok az elismeréshez!

Csak Magyarország nem szavazta meg az ukránokat segítő uniós missziót – 500 millió eurót kapnak...
#fidesz #szijjártópéter #ukrainerussiawar

Csak Magyarország nem szavazta meg az ukránokat segítő uniós missziót – 500 millió eurót kapnak fegyverekre Zelenszkijék
.
Nem szavazta meg Magyarország az…

Tudjátok-e, hogy európai országok hányszoros áron tudnának gázt szerezni Amerikából vagy Norvégiából?

A megoldás a szankciók újragondolása - Gyürk András felszólalása

🤝 A dollárbaloldal nemzetközi szövetségesei a szankciók erőltetésben is élen járnak - akár csak a hazai baloldal.

Egyik nap Magyarország megbüntetése érdekében szólalnak fel az Európai Parlamentben,…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média