️Orbán Viktor az EU-csúcsról: Magyarország megadta magát több olyan kérdésben is, amelyben eddig ellenállt!



Van még jövője a V4-nek?
Az ukrajnai háború, az eltérő külpolitikai érdekek és a régió változó geopolitikai helyzete az elmúlt években próbára tette a visegrádi együttműködést. Sokan már a V4 jelentőségének csökkenéséről beszélnek, miközben Közép-Európa előtt továbbra is számos közös kihívás áll.
Valóban meggyengült a Visegrádi Együttműködés?
Miért kulcsszereplő Lengyelország a V4 jövője szempontjából?
Milyen közös érdekek tarthatják össze a régió országait?
Érdemes lenne bővíteni a formációt, vagy inkább új alapokra helyezni az együttműködést?
A Világpont legújabb adásában stratégiai igazgatónk Szakáli István Loránd - szakmai a visegrádi együttműködés jelenlegi helyzetét, mozgásterét és jövőbeli lehetőségeit elemzi. A beszélgetésből az is kiderül, hogy Magyarország számára miért maradhat továbbra is kiemelt jelentőségű a V4, és milyen szerepet tölthet be a régió Európa változó politikai és gazdasági környezetében.
Podcast a kommentek között.
#V4 #VisegrádiNégyek #KözépEurópa #Geopolitika #EurópaiUnió #Magyarország #Lengyelország #Oeconomus #Podcast #Világpont
/posztok.hu
️Bécsben is tarolnak a patrióták! Orbán Viktor meg ott is ikon. 

