Így ünnepelt a jobboldal, kiakadt a baloldal: átment az illegális migránsok kitoloncolására vonatkozó irányelv az Európai Parlamentben
Közeledik Norvégia az Európai Unióhoz?
Norvégia kétszer is nemet mondott az EU-tagságra, mégis egyre többen teszik fel a kérdést: fenntartható-e hosszú távon a jelenlegi helyzet, amelyben az ország átveszi az uniós szabályok jelentős részét, miközben nincs beleszólása azok alakításába?
Az orosz–ukrán háború, az Északi-sarkvidék stratégiai felértékelődése, az energiabiztonsági viták és Izland közeledése az Európai Unióhoz új lendületet adott a csatlakozásról szóló vitának.
Miért utasították el a norvégok korábban az EU-tagságot?
Miért került ismét napirendre a kérdés?
Mit nyerne és mit veszítene Norvégia a csatlakozással?
Mit jelentene az EU számára egy energia- és nyersanyag-nagyhatalom belépése?
Norvégia továbbra is Európa egyik legkülönlegesebb kívülállója – de lehet, hogy ez már nem marad így sokáig.
A teljes elemzés a kommentben olvasható.
#Norvégia #EU #EurópaiUnió #Geopolitika #Energiabiztonság #Arktisz #ÉszakiOrszágok #Gazdaság #NemzetköziKapcsolatok #Oeconomus #Világpolitika #Európa
/posztok.hu
️


Megy az EU Tanács ülésére........ Kérdezhetek?
️ Drágáim meséljetek arról minek egy repülőn, fotóhoz a napszemüveg..... 



