Az ezredforduló óta a születésszám legnagyobb éves növekedése 2014-ben, a GYED extra bevezetésekor volt hazánkban. 


Magyarország élen jár, de van még hova fejlődni az egészségesebb táplálkozásért!
Németh Viktória, az Oeconomus elemzőjének írására hivatkozva az economx.hu is bemutatta a hazai chipsadó és más egészségügyi célú intézkedések eddigi tapasztalatait. Bár Magyarország már 2011-ben bevezette a „chipsadót”, és ezzel az elsők között lépett az egészségtelen élelmiszerek visszaszorítása érdekében, a kihívás továbbra is összetett.
Csak adóval nem lehet megállítani a túlsúly és elhízás terjedését, ehhez átfogóbb szabályozás kellene, amely a gyártók által használt adalékanyagokra és ízfokozókra is kiterjed.
A szabályozások kapcsán sok a vita, hiszen ezek az adók gyakran jobban érintik az alacsonyabb jövedelműeket. Ugyanakkor a WHO és nemzetközi kutatások szerint épp ezek a csoportok profitálhatnak leginkább a hosszú távú egészségügyi előnyökből.
Magyarország tehát már letette az alapokat – a kérdés, hogy milyen további lépésekkel lehetne még hatékonyabbá tenni a prevenciót.
👇 Te hogyan folytatnád az egészségtudatos fordulatot?
Kattints a kommentben található linkre, és olvasd el az elemzést!
#Oeconomus #NémethViktória #chipsadó #egészség #WHO #prevenció #Economx #MagyarországElőrelép #táplálkozás #közegészség
/posztok.hu
️Ezt a figurát ünnepli az Orbán-gyűlölő szekta.





