Indulás haza
️


Háború, szankciók, mégis szárnyal az orosz műtrágya export! 

Bár az energiaárak emelkedése és az Oroszország elleni szankciók alaposan megnehezítették a gazdák dolgát, az orosz műtrágya export nemhogy csökkent volna, hanem nőtt! 

Oroszország Kínával együtt továbbra is vezeti a globális műtrágya exportot: évente több mint 10 milliárd dollárnyi árut értékesítenek világszerte. A háború ellenére is stabil vevők között ott találjuk:
az Egyesült Államokat (évi 1 milliárd USD fölötti importtal),
Brazíliát, Indiát, Kínát,
és több európai országot is.
Az EU-ba irányuló orosz export 2024-ben 33%-kal nőtt az előzetes adatok szerint!
Az importőri kör is átalakult:
a háború előtti éllovas Finnország és Észtország helyére most Franciaország, Németország és Szerbia lépett, de Lengyelország is tartja magát – 2023-ban 241 millió dollár értékben vásárolt orosz műtrágyát.
Közben itthon a műtrágya ára 2024 végére 25%-kal csökkent – de a gazdáknak az elmúlt három év emelkedő költségei után ez csak apró megkönnyebbülést jelent. 
👉 Mit gondolsz: meddig tartható fenn ez a paradox helyzet?
Írd meg kommentben a véleményed!
Indulás haza
️

️Péter erdélyi próbálkozása nagy pofára esés lett!
️Szívmelengető: egy pedagógus Lázár Jánosnak!
Vajon tényleg minden közép-európai országban támogatják Ukrajna uniós csatlakozását?
️Reagált a Tankcsapda a liberális zenészekre!
Döntött az Országgyűlés: Polt Péter új feladatot kapott!
Vajon tényleg minden közép-európai…
Úgy néz ki, hogy az erdélyieket nem lehet olyan könnyen palira venni. Pedig a Kycsy nagyon rajta volt az ügyön..
Uniós bajnokok vagyunk az 55–64 évesek foglalkoztatásában: ebben a korcsoportban a foglalkoztatási ráta a 2010-es 33 százalékról tavalyra 70 százalékra emelkedett. 