A német többség szerint jól mentek a dolgok Németországban az utóbbi 8-10 évben? Vagy mi miatt szavaztatok félre?
Elkezdődött a konferencia!
Három éve történt, és azóta is meghatározza a világot – 2022. február 24. egy olyan nap, amelyet nem felejtünk. Az #Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány és a Batthyány Lajos Alapítvány közös konferenciáján szakértők elemzik az orosz-ukrán háború hatásait és a béke lehetőségeit.
Fókuszban:
Geopolitika – Nyertes vagy vesztes? Hova tart a világrend?
Gazdaság – Leszakadás az orosz energiáról: realitás vagy illúzió?
️ Védelmi ipar – Európa és Magyarország készen áll a kihívásokra?
️ Dezső Tamás a konferencia köszöntőjében emlékeztetett:
„Zbigniew Brzezinski már 2012-ben megjelent Stratégiai vízió című könyvében arra figyelmeztetett: az Egyesült Államok csak úgy nyerheti vissza vezető szerepét a világban, ha hagyományos szövetségeseivel és Oroszországgal összefogva új szövetségi rendszert hív életre. Ezt az elméletet 2014-ben meghekkelték Ukrajnában. Onnan pedig egyenes út vezetett a 2022-es agresszióhoz, kiszámíthatók voltak a sakklépések.”
A Batthyány Lajos Alapítvány elnöke rámutatott: a háború következményei pusztítóak – Ukrajna romokban, eladósodva, milliók menekültek el, és egy egész generáció odaveszett. Egy friss interjúban egy kárpátaljai magyar fiatal mesélt arról, hogy három unokatestvérét is elveszítette a harcokban.
A nagy kérdés: kinek az érdeke volt mindez? Az Európai Unióé aligha, hiszen egyre inkább elszigetelődik, még a béketárgyalásokra sem hívták meg. Eközben a BRICS+ csoport egyre erősebb kihívóként lép fel a Nyugattal szemben.
A párbeszéd elkezdődött – kövess minket, hogy ne maradj le a legfontosabb meglátásokról!
#HáromÉvHáború #Oeconomus #Konferencia
/posztok.hu
𝗣𝘂𝘇𝘀𝗲́𝗿 𝗽𝗗𝗱𝗼𝗳𝗶𝗹 𝘀𝗶𝗺𝗼𝗴𝗮𝘁𝗮́𝘀𝗮 𝗻𝗲𝗺 𝗰𝘀𝘂𝗽𝗮́𝗻 𝗿𝗲𝗹𝗮𝘁𝗶𝘃𝗶𝘇𝗮́𝗹𝗮́𝘀 (egy gondolat)
𝗘𝗺𝗮𝗻𝘂𝗲𝗹 𝗼𝗹𝘆𝗮𝘁 𝗺𝗼𝗻𝗱𝗼𝘁𝘁, 𝗵𝗼𝗴𝘆 𝗮𝘇 𝗘𝗹𝘆𝘀𝗲𝗲 𝗽𝗮𝗹𝗼𝘁𝗮 𝗺𝗲𝗻𝗻𝘆𝗲𝘇𝗲𝘁𝗲 𝗿𝗲𝗽𝗲𝗱𝗲𝘇𝗶𝗸....





Tehát ezért énekelte a "börtön ablakában" c. nótát. Megérezte
❤️
Vivien ruhája meg amúgy nekem nem állna jól. 

