November 26-án egy különleges esemény vár rád! Találkozz Bendarzsevszkij Antonnal, az Oeconomus igazgatójával, és merülj el a poszt-szovjet térség társadalmi és hatalmi viszonyainak izgalmas…
️Új #12OecoBright
BRICS: egy új világrend építése vagy széthúzó szövetség?
Az eredetileg Brazíliát, Oroszországot, Indiát, Kínát és a Dél-afrikai Köztársaságot tömörítő BRICS idén négy új taggal (Egyiptommal, Etiópiával, Iránnal és az Egyesült Arab Emírségekkel) bővült. Az októberben Oroszországban tartott csúcstalálkozón további tizenhárom állam csatlakozott partnerországként, és a hírek szerint számos további ország szeretne a szervezet tagjává válni. A BRICS-et régóta a nyugati orientációjú szervezetek ellenpólusaként tartják számon, a tagállamai pedig kétségkívül a jelenlegi világrend megváltoztatását tartják kívánatosnak.
Fókuszban:
A BRICS, mint a nyugati világrend ellenpólusa: valóban új világrendet formál?
A tagállamok céljai és eredményei: van egységes stratégia?
A szervezet bővülése: miért csatlakoznak új országok?
Az OecoBright legújabb adásában Bendarzsevszkij Anton és Csenger Ádám elemzik a BRICS szerepét a globális hatalmi viszonyok alakulásában. A beszélgetést Horváth Sebestyén moderálta.
Ha érdekel a globális politikai és gazdasági viszonyok alakulása és kíváncsi vagy, mit jelent a BRICS bővülése a világ számára, ne hagyd ki ezt az adást!
👉 Nézd meg most, és értsd meg a változó világ dinamikáit!
️ Keresd a linkjét a kommentben!