️️️
Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány is részt vett a meghívásos alapú, horvát, magyar, lengyel és cseh szervezetek és döntéshozók részvételével tartott konferencián Dubrovnikban. 🤝A horvát New Frontier Foundation (NFF) által szervezett eseményen jelen volt Horvátország korábbi elnöke, Kolinda Grabar-Kitarović, valamint regionális döntéshozók, diplomaták és szakmabeliek.
Az esemény fókuszában az európai versenyképesség , a geopolitikai kihívások ️ és a Három Tenger Kezdeményezés 🤝lehetőségei álltak. Az Oeconomust az alapítvány elnöke, Törcsi Péter, valamint igazgatója, Bendarzsevszkij Anton képviselték.
Törcsi Péter a Három Tenger Kezdeményezésről 🤝szóló panel beszélgetésben kiemelte, hogy Magyarország minden együttműködést fontosnak tart, amely előmozdítja a regionális kapcsolatokat és a kétoldalú kereskedelmet. Az alapítvány elnöke hozzátette: a lengyel kezdeményezésre és kiemelt amerikai támogatással életre hívott Három Tenger Kezdeményezésben nagy potenciál lapulhat, azonban a konzervatív oldalhoz kapcsolódó nemzetközi projekt jövője az amerikai és a jövő évi lengyel elnökválasztások kimenetelén is múlhat. ️
Bendarzsevszkij Anton a geopolitikai folyamatok üzleti életre gyakorolt hatásáról tartott beszélgetésben vett részt. A moderátor által használt hasonlatra reflektálva kifejtette, hogy a geopolitikai események olyanok lehetnek, mint a távcsőben megfigyelt távoli galaxisok és csillagok: jelenleg csak azt a képet látjuk, ami valójában több millió vagy akár milliárd évvel ezelőtt történt. Ez egy hamis kép. Ugyanakkor annak a hatását, annak a következményeit, ami most történik a közvetlen környezetünkben, lehet, hogy csak hónapokkal, vagy évekkel később fogjuk érzékelni. És jelenleg nagyon sok minden történik a szemünk előtt: orosz-ukrán háború, izraeli konfliktus, amerikai-kínai feszültség, az EU versenyképességi problémái, globális újrafegyverkezés, a mesterséges intelligencia, klímaváltozás, hibrid fenyegetések és stb.