Szijjártó Péter: „Mivel fogunk fűteni télen, ha én nem veszek gázt az oroszoktól?” - MCC Feszt 07.30
#szijjártópéter #ukrainerussiawar #fidesz
Szijjártó Péter: „Mivel fogunk fűteni télen, ha én nem veszek gázt az oroszoktól?”
A külgazdasági és külügyminiszter szerint az ukrajnai háború nyomán előállt "tragikus helyzet minden aspektusára" csak a béke jelentheti a megoldást. Szijjártó Péter erről Esztergomban, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által rendezett MCC Feszt szombati zárónapján beszélt, amit a külügyminiszter Facebook-oldalán élőben közvetítettek.
A magyar diplomácia vezetője úgy látta, hogy a háború alapvetően meghatározza minden ország, így Magyarország bel- és külpolitikai mozgásterét. Leszögezte: Magyarország elítéli a katonai agressziót, és az áldozat "pártján és oldalán áll", valamint kiáll Ukrajna területi integritása mellett.
Közölte: ugyanakkor a magyar kormánynak a magyar emberek felé van a legnagyobb felelőssége, ezért mindenképpen meg kell akadályoznia az ország belesodródását a háborúba. A kabinet azt sem engedheti meg, hogy a magyarokkal fizettessék meg a háború árát - tette hozzá.
Szijjártó Péter szerint ebben a helyzetben is fenn kell tartani a kapcsolatot az oroszokkal, a többi között azért, mert Közép-Európában Oroszország realitás, továbbá a kommunikációs csatornák elvágása hátráltatja a diplomáciai rendezés lehetőségét. Úgy vélte, hogy hosszútávon csak egy orosz-amerikai megállapodás képes garantálni a háború végét.
A tárcavezető az energiaellátást ideológiai-filozófiai kérdés helyett "kőkemény fizikai realitásként" határozta meg. Azt mondta, hogy Európa évi 170 milliárd köbméteres földgázigényéből 8,5 milliárd köbmétert tesz ki Magyarországé. Ennek a mennyiségnek a beszerzése nem képzelhető el az orosz energiaforrások figyelembe vétele nélkül - jelentette ki.
Szijjártó Péter szavait az őt oroszbarátsággal vádoló ellenzéki újságíróknak címezve feltette a kérdést:
mivel fogunk fűteni télen, ha én nem veszek gázt az oroszoktól?
A külügyminiszter szólt arról is, hogy a magyar gáztározók jelenlegi töltöttsége 30 százalékos, ami jobb, mint az európai átlag, azonban a kabinetnek további 732 millió köbméter gáz beszerzéséről kell gondoskodnia. Majd azt is kijelentette, hogy "Magyarországon nem lesz probléma a tél folyamán a földgázellátással".
Videó forrás: https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/mcc-feszt%EF%B8%8F/1250481055703363
Szijjártó Péter Facebook: https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official
Orbán Viktor facebook: https://www.facebook.com/orbanviktor
Orbán Viktor YouTube nem hivatalos: https://www.youtube.com/channel/UCfwsmFyvCFxP3ZIf3S5bMlA
Varga Judit Facebook: https://www.facebook.com/VargaJuditMinisterofJustice
Novák Katalin Facebook: https://www.facebook.com/csaladesifjusag/
Magyarország Kormánya: https://kormany.hu/
Magyarország Kormánya YouTube: youtube.com/kormany.hu
Magyarország Kormánya Facebook: facebook.com/kormanyzat
Magyarország Kormánya Instagram: instagram/magyarorszag_kormanya
Szijjártó Péter: „Mivel fogunk fűteni télen, ha én nem veszek gázt az oroszoktól?”
A külgazdasági és külügyminiszter szerint az ukrajnai háború nyomán előállt "tragikus helyzet minden aspektusára" csak a béke jelentheti a megoldást. Szijjártó Péter erről Esztergomban, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által rendezett MCC Feszt szombati zárónapján beszélt, amit a külügyminiszter Facebook-oldalán élőben közvetítettek.
A magyar diplomácia vezetője úgy látta, hogy a háború alapvetően meghatározza minden ország, így Magyarország bel- és külpolitikai mozgásterét. Leszögezte: Magyarország elítéli a katonai agressziót, és az áldozat "pártján és oldalán áll", valamint kiáll Ukrajna területi integritása mellett.
Közölte: ugyanakkor a magyar kormánynak a magyar emberek felé van a legnagyobb felelőssége, ezért mindenképpen meg kell akadályoznia az ország belesodródását a háborúba. A kabinet azt sem engedheti meg, hogy a magyarokkal fizettessék meg a háború árát - tette hozzá.
Szijjártó Péter szerint ebben a helyzetben is fenn kell tartani a kapcsolatot az oroszokkal, a többi között azért, mert Közép-Európában Oroszország realitás, továbbá a kommunikációs csatornák elvágása hátráltatja a diplomáciai rendezés lehetőségét. Úgy vélte, hogy hosszútávon csak egy orosz-amerikai megállapodás képes garantálni a háború végét.
A tárcavezető az energiaellátást ideológiai-filozófiai kérdés helyett "kőkemény fizikai realitásként" határozta meg. Azt mondta, hogy Európa évi 170 milliárd köbméteres földgázigényéből 8,5 milliárd köbmétert tesz ki Magyarországé. Ennek a mennyiségnek a beszerzése nem képzelhető el az orosz energiaforrások figyelembe vétele nélkül - jelentette ki.
Szijjártó Péter szavait az őt oroszbarátsággal vádoló ellenzéki újságíróknak címezve feltette a kérdést:
mivel fogunk fűteni télen, ha én nem veszek gázt az oroszoktól?
A külügyminiszter szólt arról is, hogy a magyar gáztározók jelenlegi töltöttsége 30 százalékos, ami jobb, mint az európai átlag, azonban a kabinetnek további 732 millió köbméter gáz beszerzéséről kell gondoskodnia. Majd azt is kijelentette, hogy "Magyarországon nem lesz probléma a tél folyamán a földgázellátással".
Videó forrás: https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/mcc-feszt%EF%B8%8F/1250481055703363
Szijjártó Péter Facebook: https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official
Orbán Viktor facebook: https://www.facebook.com/orbanviktor
Orbán Viktor YouTube nem hivatalos: https://www.youtube.com/channel/UCfwsmFyvCFxP3ZIf3S5bMlA
Varga Judit Facebook: https://www.facebook.com/VargaJuditMinisterofJustice
Novák Katalin Facebook: https://www.facebook.com/csaladesifjusag/
Magyarország Kormánya: https://kormany.hu/
Magyarország Kormánya YouTube: youtube.com/kormany.hu
Magyarország Kormánya Facebook: facebook.com/kormanyzat
Magyarország Kormánya Instagram: instagram/magyarorszag_kormanya
/posztok.hu









️
