Brutális tavaszi fagy: akár teljesen eltűnhet a hazai gyümölcs egy része. Április elején újabb pusztító fagyhullám csapott le a magyarországi ültetvényekre, súlyos károkat okozva a kajszi- és almafákban – mondta el Tölgyfa József, növényvédelmi szakmérnök. A Nyír-Chem Kft. ügyvezetője szerint több helyen akár 80–100 százalékos terméskiesés is bekövetkezhetett, így idén is drága lesz a gyümölcs, sőt, importból kell pótolni a hiányt.
A hazai termés vélhetően a saját fogyasztást sem tudja majd fedezni, nemhogy az ipari feldolgozást. A klímaváltozás egyre kiszámíthatatlanabb időjárási szélsőségei komoly kihívás elé állítják a gyümölcstermesztőket.
#agrárium #fagykár #gyümölcstermés #klímaváltozás #hazaitermék #növekedés #növekedésponthu
/posztok.hu









