India, a világ második legnagyobb nyersacéltermelője 12 százalékos ideiglenes védővámot vetett ki az acélimportra, hogy elejét vegye az elsősorban Kínából érkező olcsó behozatal bővülésének.Az elmúlt évek kínai acéláradata miatt az indiai acélgyártók arra kényszerülte...

️ India lépett: védővám az olcsó acélimport ellen. India, a világ második legnagyobb nyersacéltermelője, 12%-os ideiglenes védővámot vezetett be az acélimportra. A cél: megfékezni az olcsó, főként Kínából érkező acélbehozatal növekedését, és megvédeni a hazai gyártókat.

A döntés az indiai acélipar stabilitását hivatott erősíteni, miközben újabb fejezetet nyithat a globális kereskedelmi feszültségekben.

Kérdés, hogy a lépés hosszú távon miként befolyásolja az acél világpiaci árát – és vajon más országok is követik-e Indiát?

#acélipar #védelemipolitika #kereskedelempolitika #india #kína #növekedés #növekedésponthu #globálisgazdaság

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye