Felelősségünk a béke előmozdítása

Húsz év után rendezték meg ismét az Európa Tanács 46 tagországa állam-és kormányfőinek csúcstalálkozóját.

Elsősorban a békéről beszéltem. Az Európa Tanács is azért jött létre, hogy a II. világháború után megőrizzük a kontinens békéjét. Most, amikor ismét háború van Európában, együtt kell keresnünk a békéhez vezető legrövidebb utat. A félévvel ezelőtti tapasztalataimhoz képest komoly előrelépésnek tartom, hogy egyre több vezető beszél már a béke fontosságáról. Olyan igazságos és méltányos békére van szükség, ami hosszú távon is fenntartható. Természetesen a vezetők figyelmét felhívtam a kárpátaljai magyarság aggasztó helyzetére is.

Holnap irány New York, ahol az ENSZ-ben is a békéért fogok kiállni.

Brüsszel javaslata arról szól, hogy újabb fél milliárd eurót költsünk az úgynevezett európai békekeretből Ukrajnába történő fegyverszállításra.

Ezzel szemben szerintünk azonnali fegyverszünetre van…

Napló/1981: A Petőfi irodalmi műfordítói pályázat egyik azeri nyertesével, Ramil Ahmedovval is találkoztunk Bakuban, további közös programokat egyeztettünk.

Azt mondják, megnézik, Magyarország megcsinálta-e a házi feladatát.
Jó, akkor megint tisztázzunk valamit.

Az OTP listázásának, kárpátaljai magyar iskolák bezárásának és a Barátság kőolajvezeték felrobbantásával való ukrán elnöki fenyegetés árnyékában nehezen tudunk megállapodni újabb gazdasági…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média