Lantos Csaba energiaügyi miniszter úrral Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató úrnál az új MOL-székházban.
Felelősségünk a béke előmozdítása
Húsz év után rendezték meg ismét az Európa Tanács 46 tagországa állam-és kormányfőinek csúcstalálkozóját.
Elsősorban a békéről beszéltem. Az Európa Tanács is azért jött létre, hogy a II. világháború után megőrizzük a kontinens békéjét. Most, amikor ismét háború van Európában, együtt kell keresnünk a békéhez vezető legrövidebb utat. A félévvel ezelőtti tapasztalataimhoz képest komoly előrelépésnek tartom, hogy egyre több vezető beszél már a béke fontosságáról. Olyan igazságos és méltányos békére van szükség, ami hosszú távon is fenntartható. Természetesen a vezetők figyelmét felhívtam a kárpátaljai magyarság aggasztó helyzetére is.
Holnap irány New York, ahol az ENSZ-ben is a békéért fogok kiállni.
Lantos Csaba energiaügyi miniszter úrral Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató úrnál az új MOL-székházban.
Ilyen hírekkel nehéz…
Brüsszel javaslata arról szól, hogy újabb fél milliárd eurót költsünk az úgynevezett európai békekeretből Ukrajnába történő fegyverszállításra.
Ezzel szemben szerintünk azonnali fegyverszünetre van…
Napló/1981: A Petőfi irodalmi műfordítói pályázat egyik azeri nyertesével, Ramil Ahmedovval is találkoztunk Bakuban, további közös programokat egyeztettünk.
„37-es út, Szerencs” album
Régi ígéretünket váltottuk be. Mától 110-zel lehet repeszteni Szerencsre!
Használják bátran a felújított 37-es utat, és persze vezessenek óvatosan!
Azt mondják, megnézik, Magyarország megcsinálta-e a házi feladatát.
Jó, akkor megint tisztázzunk valamit.
Magyarország érdeke egy erős hadsereg felállítása, mert így tudjuk Magyarország biztonságát garantálni és békéjét megőrizni.
Az OTP listázásának, kárpátaljai magyar iskolák bezárásának és a Barátság kőolajvezeték felrobbantásával való ukrán elnöki fenyegetés árnyékában nehezen tudunk megállapodni újabb gazdasági…
Az EU
27 tagállama megállapodott.
️
️A jövő évi európai parlamenti választásokat június 6. és 9. között tartják
️